Hlavní obsah
Foto: Archív Bratři Ebenové

Bratři Ebenové vyrukují na Střeleckém ostrově proti deštivému počasí s Časem holin

Na pražském Střeleckém ostrově vystoupí příští čtvrtek 9. června Bratři Ebenové. Již téměř tradiční hosté oblíbeného Letňáku 2016 – Léta pro Pražany potěší své fanoušky písněmi z nejnovějšího alba Čas holin i skladbami, které již posluchači dlouho neslyšeli. Koncert začíná v 19:30.

Foto: Archív Bratři Ebenové
Bratři Ebenové vyrukují na Střeleckém ostrově proti deštivému počasí s Časem holin

„Bratry Ebeny jsme nedávno přivítali na půdě Malostranské besedy a jsme rádi, že zavítají i na právě probíhající Letňák. Pomalu se již stávají našimi tradičními hudebními hosty. Jejich vtipné texty, neotřelé rýmy a charakteristický ebenovský zvuk prostě baví a umí upoutat pozornost širokého spektra posluchačů napříč žánry i generacemi,“ uvedl šéf produkce Letňáku 2016 – Léta pro Pražany David Dvořák. 

Bratři Ebenové své hudební trio založili již v roce 1974. Od roku 2002 vystupují ve stejné sestavě, kterou kromě Marka, Kryštofa a Davida Ebenových dále tvoří Pavel Skála (kytary), Jiří Veselý (baskytary, akordeon), Jiří Zelenka (bicí a perkuse) a Jaromír Honzák (kontrabas). V průběhu své více než čtyřicetileté historie nahráli pět studiových desek, odehráli stovky koncertů, ale také například natočili několik audioknih, hudbu pro sérii večerníčků Mach a Šebestová, pro pohádkové CD "Pohádky bratří Grimmů či k seriálu České televize Poste Restante.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků