Hlavní obsah
V Bohumíně vyroste podobně jako ve Frýdku-Místku workoutové hřiště. Foto: archiv města Bohumína

Bohumínský sportovní areál Faja se letos rozroste o workoutové hřiště

Pro všechny nadšence populární disciplíny street workout otevře město ještě letos před prázdninami v areálu Faja nové workoutové hřiště. Vedle skateboardových a bikrosových atrakcí přibudou v areálu i speciální cvičební prvky, na nichž si veřejnost může vyzkoušet cviky popírající fyzikální zásady.

V Bohumíně vyroste podobně jako ve Frýdku-Místku workoutové hřiště. Foto: archiv města Bohumína
Bohumínský sportovní areál Faja se letos rozroste o workoutové hřiště

Do výstavby hřiště plánuje radnice investovat přes půl miliónu korun. Slavnostní otevření se chystá na sobotu 23. června.

Cvičení pouze s vahou vlastního těla se stává v Česku stále více oblíbeným, nejinak je tomu i v Bohumíně. Potvrdila to anketa, v níž lidé loni na podzim hlasovali, do čeho by město mělo v budoucnu investovat. Workoutové hřiště se v anketě opakovalo mnohokrát.

Radnice na přání obyvatel reagovala a díky dobrému hospodaření v loňském roce může letos do jeho výstavby investovat přes půl miliónu korun. „Aktuálně vypisujeme výběrové řízení na zhotovitele. Jakmile budeme znát vítěze, můžeme se pustit do realizace. Předpoklad je, že v létě už bude workoutový areál sloužit lidem,“ řekl místostarosta Bohumína Igor Bruzl.

Slavnostní otevření se plánuje na 23. června. Postará se o něj ve spolupráci s městem spolek Mládež, který na Faji uspořádá velký sportovní happening. „Uskuteční se tu závody skateboardingu včetně exhibice nejlepších jezdců v republice, současně budou probíhat ukázky workoutového umění v podání borců, kteří se této disciplíně dlouhodobě věnují. Zajistíme i DJ hudbu a občerstvení,“ přislíbil Dalibor Jureček z bohumínského spolku Mládež.

Netradiční sportovní odvětví v podobě street workout není zdaleka jediným, které město hodlá podpořit. „Anketa ukázala, že v Bohumíně žijí aktivní lidé a ti si přejí mít co nejvíce možností pohybu. Na našem seznamu plánovaných investic je proto výhledově například i lezecká stěna a budeme pokračovat v budování cyklostezek, jejichž síť už má v Bohumíně úctyhodnou podobu,“ dodal Bruzl.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků