Hlavní obsah
Pro děti bude výstup díky doprovodu Lašského krále a jeho družiny zábavnější Foto: www.visitfm.cz

Beskydské informační centrum Frýdek-Místek získalo prestižní cenu za nejlepší turistický produkt

Destinační management turistické oblasti Beskydy-Valašsko v průběhu května vyhlásil vítěze Ceny cestovního ruchu. V kategorii Nejlepší turistický produkt za rok 2016 si cenu odneslo Beskydské informační centrum Frýdek-Místek za produkt Po stopách zbojníka Ondráše.

Pro děti bude výstup díky doprovodu Lašského krále a jeho družiny zábavnější Foto: www.visitfm.cz
Beskydské informační centrum Frýdek-Místek získalo prestižní cenu za nejlepší turistický produkt

Ceny vyhlašuje destinační management za účelem motivovat aktéry cestovního ruchu tvořit konkurenční a zajímavé produkty, které mohou lákat návštěvníky do Beskyd.

„Produkt Po stopách zbojníka Ondráše je koncipován pro skupiny návštěvníků. Nejvíce je využíván pro skupiny dětí. Máme zájem, aby si produkt užívali i ostatní návštěvníci, proto je naší snahou, aby si ho zařadili ubytovatelé do svých nabídek pro své klienty,“ uvedla ředitelka Beskydského informačního centra Frýdek-Místek Monika Konvičná.

„Přihlásili jsme náš produkt do této soutěže již potřetí a nyní v konkurenci přihlášených sedmi produktů uspěl, což nás velmi těší. Produkt vznikl v roce 2013 a chce nabídnout něco výjimečného, něco, čím bychom pobyt návštěvníkům Beskyd zpříjemnili, ozvláštnili. Beskydské informační centrum jej organizuje vždy v době letní sezony,“ dodala.  

A čím je produkt zajímavý? Při výstupu na nejvyšší horu Moravskoslezských Beskyd doprovází skupinu lašský král Zdeňa Viluš I., který kromě zajímavostí a pověstí učí děti písničku, kterou pak využijí k vykoupení se při přepadení zbojníkem Ondrášem a jeho družinou. Současně se zábavnou formou dozví více o Lysé hoře, o Beskydech a díky zastávkám se výstup stává jednodušší, příjemnější a pestřejší.

A že výstup je pro děti zážitkem dokládá i hodnocení paní učitelky jedné ze zúčastněných škol: „Při svém mnohdy prvním výstupu zažily příběh zbojníka Ondráše, který znají možná jen z knih. Radost, emoce a zářivé oči se daly pozorovat na každém z nich. Cestou na vrchol skupinu doprovázel Lašský král Zdeňa Viluš I. se svým ozbrojeným doprovodem, Portášem z Čeladné. Z jeho úst se dověděly, kdo byl zbojník Ondráš a také se cestou učily o něm písničku. Současně je průvodce seznamoval s pověstmi tradujícími se o Lysé hoře. Jak se nabíjí a střílí z pušky, jim ukázal Portáš. Ten pravý, nezapomenutelný zážitek na děti ale čekal v lese, kdy je přepadl zbojník Ondráš s jeho druhy a kdo chtěl vyváznout, musel dát tučné výkupné. Naštěstí vše skončilo dobře, protože na pomoc dětem přispěchal Lašský král, děti zbojníkům zazpívaly písničku, kterou se cestou naučily a Lašský král pak přijal zbojníky do své družiny.“

Máte zájem o netradiční výstup na Lysou horu? Kontaktujte Beskydské informační centrum Frýdek-Místek na tel. čísle 558 646 888 nebo e-mailem na info@beskydy-info.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků