Hlavní obsah
Barchan a atrakce z výšky Foto: Ondřej Ferdan

Poprvé nabídne jemnická slavnost se 700letou tradicí alternativu. Sdružení AlterNaiva přizvalo ke spolupráci na organizaci Alternativní scény mladé dobrovolníky i umělce z Jemnice a okolí.

Barchan a atrakce z výšky Foto: Ondřej Ferdan
Barchan propojí historii s mladou hudbou

Vedle středověkých mečů se objeví i elektrické kytary, drum´n´bass i divadelní představení, hrnčířský kruh nebo techniky sítotisku. Lidé si mohou užít víkendu od pátku 17. června v Jemnici na Třebíčsku. Koná se zde další ročník historické slavnosti Barchan, jejíž vznik se váže až k roku 1312 a době českého krále Jana Lucemburského.

Tentokrát se k průvodu postav v dobových kostýmech, jarmarku, taneční zábavě a hlavně pouti se spoustou atrakcí přidává poprvé i nová scéna v areálu letního kina pod místním zámkem. „Oslovili jsme mladé herce, hudebníky a další umělce. Pomáhají nám místní dobrovolníci,“ informoval Ondřej Ferdan, hlavní koordinátor z občanského sdružení AlterNaiva.

Zájemci si zde sami natisknou tričko s motivem akce, případně vytvoří ozdoby z barevné ovčí vlny. Připraven bude hrnčířský kruh i pro nejmenší. „Sobota přinese doprovodné aktivity určené nejen dětem, ale všem tvořivým lidem,“ láká Ferdan.

Jemnický Barchan je jednou z nejstarších historických slavností ve střední Evropě. Proč tedy novinka? „Jedním z důvodů pro založení Alternativní scény Barchanu byla snaha rozšířit a zatraktivnit současnou nabídky pro mladé lidi. Slavnost tímto způsobem může oslovit všechny ty, které už třeba akce v každoroční podobě nemusí tolik bavit,“ podotýká Ferdan.

Alternativní scénu Barchanu podpořilo Město Jemnice bezplatným poskytnutím areálu letního kina a zajištěním technické revize. Hlavním partnerem akce je Koupelnové studio Jiří Fedra. Díky podpoře partnerů je vstup na akci zdarma.

Více o programu najdete na: www.alternaiva.jemnice.cz a www.barchan.jemnice.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků