Hlavní obsah
Vánoční stromky letos nezdraží. Foto: Novinky

Vánoční stromky budou letos zelenější, půjde je koupit i online

S prodejem vánočních stromků většina firem začne se začátkem adventu. Letos se přitom zákazníci mohou těšit díky letošnímu deštivému počasí na zelenější jehličí, alespoň u stromků od českých pěstitelů. Nově stromky půjde zakoupit i online.

Vánoční stromky letos nezdraží. Foto: Novinky
Vánoční stromky budou letos zelenější, půjde je koupit i online

K českým pěstitelům stromků si můžete zajet už nyní a můžete si stromek dokonce sami pilkou uříznout.

„Lidé si jezdí takhle spousty let, a to od začátku podzimu, kdy si stromky nejprve jen označí. Například přijde celá rodina a mnohdy se i pohádají, jelikož se nedokážou shodnout, který strom vybrat. Označí si ho pak čímkoliv, co kdo zrovna může postrádat - jsou tam plasty, kusy hadrů, letos tam je i jedna pěkná podprsenka. Lidová tvořivost se projeví,” vysvětluje majitel Lesní školy Nekoř z Orlickoústecka Václav Faltus.

První stromy se pak začínají řezat od poloviny listopadu, přičemž prodej bude zahájen až začátkem prosince.

Mezi nejoblíbenější stromky patří již několik let jedle kavkazská. Druhá nejoblíbenější je borovice. Smrk ztepilý moc zákazníků nemá, vybere si ho kolem pěti procent lidí. Nejspíš proto, že nejrychleji opadává.

„Smrky si kupují asi z nostalgie, taky voní jinak než ostatní jehličnany. Kdo má stromek týden, tak mu smrček stačí. Stromek si lidé mohou pořizovat od Mikuláše, ale je potřeba ho mít v zimě, třeba na balkoně,” dodává Faltus.

Stromky rostou přibližně deset let, než jsou dostatečně velké pro vánoční trh.

Řetězce nově budou prodávat vánoční stromky i online

Sítě prodejen pro kutily, jejichž součástí jsou zahradní centra, zahajují prodej vánočních stromků již nyní. Lidé si je mohou přijít vybrat do prodejen, ale také objednat na internetu s vyzvednutím v obchodě, ale i doručením domů.

Řetězce dovážejí kavkazské jedle z Dánska. Jejich cena se pohybuje od 439 do cca 539 Kč za velikost stromku M, tedy 150-175 cm.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků