Hlavní obsah
Dobré skutky k vánočnímu času jednoduše patří. Foto: Profimedia.cz

Tipy na dárky, které potěší a druhým pomohou

Vánočními dárky nemusíme potěšit jen své nejbližší. Velkou radost můžeme udělat i lidem, kteří nějakým způsobem strádají. Dobré skutky k vánočnímu času jednoduše patří.

Dobré skutky k vánočnímu času jednoduše patří. Foto: Profimedia.cz
Tipy na dárky, které potěší a druhým pomohou

Pokud chcete udělat i vy dobrý skutek, máte hned několik možností. Lidem bez domova můžete udělat radost přímo na ulici něčím dobrým, teplým nápojem, ale i nějakou korunou, díky čemuž si budou moci zaplatit ubytovnu.

Přispět ale můžete i organizacím, která se snaží těmto lidem pomáhat (Armáda spásy, Naděje, Šance, Charita Olomouc apod.) A nejen jim. Pomoc si zaslouží i lidé nemocní či hendikepovaní.

Pomoci můžete i koupí dárku, kterým uděláte radost nejen nejbližším, ale i potřebným. Na trhu je spousta věcí, z jejichž prodeje putují peníze na konkrétní charitativní projekt. Podívejte se s námi na několik z nich.

Vždy je cesta aneb Ztracený bílý muž a pochroumaný pes napříč kontinenty. Příběh na základě skutečnosti není klasickým cestopisem ani psím příběhem, byť se odehrává v rámci cestování se psem Tekym. 20 % z částky jde na konta neziskovek. Cena: 349 Kč

Foto: Honza Drobný

Aromatická svíčka Botanicus, levandule - svěží vůně levandule provoní váš byt s krásnou svíčkou Botanicus. Limitovaná kolekce s logem Nadačního fondu Kapka naděje. Přibližná délka hoření je 8 hodin, 100 Kč.

Foto: http://dobraci.kapkanadeje.cz/-darky-od-kosti

Tričko Mandaly naděje - mandala naděje zobrazuje oheň s drobnými detaily kapek, které symbolizují pomoc vážně nemocným dětem s popáleninami. Výtěžek bude použit pro Kliniku popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze, 550 Kč.

Foto: http://dobraci.kapkanadeje.cz/-darky-od-kosti/tricko-mandaly-nadeje

Ochranný náramek Kabbalah se zlatou kapkou a černým diamantem (Au 585 - 14karátové zlato) - ručně dělaný z nylonového provázku. 100% výtěžek z prodeje putuje na konto NF Kapka naděje, 4500 Kč.

Foto: http://dobraci.kapkanadeje.cz/-darky-od-kosti

Panenky Korunky - vznikají v chráněné dílně a pomáhají organizaci Korunka Luhačovice, jež pomáhá ve Zlínském kraji dětem a rodinám v těžké životní situaci. Na recepcích hotelů Royal Spa v Luhačovicích či v květinářství Halky Adamové ve Zlíně, od 150 Kč

Foto: https://www.facebook.com/KORUNKALUHACOVICE/

Foto: www.skutecnydarek.cz

Týdenní diář Teribear 2019, 15 x 21 cm, vydaný pod záštitou Nadace Terezy Maxové dětem, 199 Kč

Foto: https://www.teribearshop.cz/

Stylové dětské tričko s medvídkem Teribear, díky kterému může být každé dítě hrdinou. Splňte mu jeho sen, navíc koupí trička podpořte dobrou věc, 100 % bavlna a vel 98-152, 349 Kč.

Foto: https://www.teribearshop.cz/

Sportovní vozík, handbike či monoski pro vozíčkáře stojí sto tisíc korun a víc. Proto vznikl projekt Spojenci sportovců na vozíku. Každý uběhlý nebo uplavaný kilometr, branka, koš nebo gól znamená malou částku a ta obr pomoc. Více na www.spojenci.cz

Foto: Sportovní klub vozíčkářů Praha

Paraple skládací - lehounký skládací deštník vhodný do kabelky. Jeho koupí podpoříte Centrum Paraple, 200 Kč

Foto: https://www.paraple.cz/podporte-nas/e-shop/

Guma na skákání. Její koupí podpoříte Centrum Paraple, 100 Kč

Foto: https://www.paraple.cz/podporte-nas/e-shop/

Nákupní taška s pejskem, která pomůže zrakově postiženým díky Nadaci Leontýnka, 150 Kč

Foto: http://www.nadaceleontinka-eshop.cz

Lush SOS Sumatra - Šampuk - 100% z prodeje putuje na nákup pozemku palmové plantáže na Sumatře za účelem jejího přeměnění zpět na les a vytvoření přirozeného prostředí pro orangutany, 295 Kč

Foto: archív firmy

Marionnaud Accessories plyšový medvídek - část výtěžku z prodeje bude věnována sdružení Mamma HELP, které pomáhá pacientkám s rakovinou prsu, 299 Kč.

Foto: archív firmy

Original by Srdcerváči. Skleničky na červené víno s Braillovým písmem, 2 ks. Pořízením tohoto výrobku pomůžete odstranit několik cihel ze zdi, která dělí zdravotně postižené od smysluplného uplatnění na trhu práce, 230 Kč.

Foto: https://www.srdcervaci.cz/original-by-srdcervaci

Zakoupením Nocleženky v hodnotě 100 Kč podpoříte konkrétního člověka bez domova, který tak bude moci díky Vašemu daru strávit noc v teple v noclehárně Armády spásy.

Foto: www.noclezenka.cz

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC

Související články

Výběr článků