„Zima je nejvděčnější období pro ty, kteří své miláčky rádi oblékají. Nicméně psí oblečení není jen na okrasu, jeho hlavním úkolem je ochránit pejska před nachlazením,” říká Patrik Šilhavý, majitel obchodu Dogg.

Co se týče materiálů, nejvíce psa zahřeje tvíd. Tento materiál je velice hřejivý a v neposlední řadě také odolný. Vlastnosti tvídu ale nevyužívají jenom čtyřnozí společníci, často se také používá v lidské konfekci.

Obleček, 1249 Kč. Vánoční šála, od 57 Kč.

Obleček, 1249 Kč. Vánoční šála, od 57 Kč

FOTO: Spokojený pes (3x)

Deka, od 102 Kč. Šátek, od 99 Kč. Plyšák hračka, 111 Kč. Dárková krabice Trixie, 143 Kč.

Deka, od 102 Kč. Šátek, od 99 Kč. Plyšák hračka, 111 Kč. Dárková krabice Trixie, 143 Kč

Zimní mikina z fleecu Rogz, Mall, 559 Kč.

Zimní mikina z flísu Rogz, 559 Kč

FOTO: Mall

Módu nosí i rotvajleři

Pokud si myslíte, že oblečení je záležitostí pouze malých plemen, mýlíte se. Patrik Šilhavý to vyvrací a říká, že stejně jako čivavy se mohou oblékat i větší psi, například i šedesátikilový rotvajler. Hrozí jim podchlazení úplně stejně jako jiným plemenům.

Co se týče výběru oblečení pro psa, je vždy vhodné kousek vyzkoušet a ověřit si, zda se v něm mazlíček cítí komfortně, nikde ho nic neškrtí a nebrání mu například při vykonávání potřeby.

Tvídový obleček s baretem, Dogg, 3999 Kč.

Tvídový obleček s baretem, 3999 Kč

FOTO: Dogg (2x)

Čepice, Dogg, 799 Kč.

Čepice, 799 Kč

Pozor na packy

„V zimě je velkým problémem vysychání kůže na packách psů, a to zejména kvůli chodníkům, které jsou ošetřeny posypovou solí,” upozorňuje Šilhavý.

Proto doporučuje jako prevenci bolestivého popraskání pořídit vlhké ubrousky, tlapy pejskovi po návratu z procházky otřít, případně ošetřit krémem na přírodní bázi bez obsahu chemie.

Hojící mýdlo pro zvířata v Bio kvalitě, Sušienkovo Doggz, 185 Kč. Víceúčelové vlhčené ubrousky Menforsan, Mall, 199 Kč. Bio krém na tlapky z bambuckého másla, Sušienkovo, 219 Kč.

Zleva: 1. Kastilské mýdlo s macerátem měsíčku lékařského a nimbovým olejem je určeno na čištění kožichů s různými kožními problémy, jako jsou například ekzémy, popraskaná kůže či drobná poranění. Léčivé účinky jsou podpořeny kombinací esenciálních olejů z čajovníku, máty, levandule a ylang-ylangu. Sušienkovo, 160 Kč. 2. Víceúčelové vlhčené ubrousky Menforsan, Mall, 199 Kč. 3. Bio nerafinované bambucké máslo je vhodné na poraněné a ošoupané tlapky. Chrání je před extrémním namáháním, sněhem, ledem a posypovou solí. Na polštářcích vytvoří ochrannou vrstvu, která odpuzuje vodu. Pravidelným používáním obnovuje jejich přirozenou vrstvu a vyživuje je. Sušienkovo, 180 Kč

FOTO: Archiv firem

Co zvířecím milovníkům

„Každého chovatele potěší vánoční dárek, který pomůže ochránit jeho psa před nástrahami počasí. I pro psa lze koupit pláštěnku nebo oblečky ze softshellu chránící srst psa před vodou, bahnem, špínou, solí a sněhem na celém těle. Existují také opravdu teplé zimní bundy vhodné i pro náročnější outdoorové aktivity. Jejich cena se odvíjí od velikosti,“ říká Soňa Fialková, spolumajitelka e-shopu Spokojený pes.

Video

Dárky pro milovníky psů

Pelíšek Bite My Pet potěší každého chovatele, vybrat můžete z několika vtipných variant Spokojený Pes.

Pelíšek Bite My Pet potěší každého chovatele, vybrat můžete z několika vtipných variant.

Cukroví pejskům nedávejte

Ačkoliv mnoho lidí často podlehne roztomilým psím očím a od štědrovečerní tabule mazlíčkům sem tam něčím přilepší, podle specialistky na výživu Fitmin Adély Palacké mohou napáchat více škody než užitku.

„Jeden kousek lineckého, které není potřeno čokoládou či naplněno kakaovým krémem, až tak neuškodí. Hrozí ale, že si zvíře navykne, a na dalších pár dní se stane vaším věrným společníkem při kávě a sladkém zákusku. Pokud byste mu opravdu chtěli zpříjemnit svátky, zvolte psí pamlsky, kterých je na trhu nepřeberné množství.”

 Za studena lisovaný lososový olej, pro lepší srt i imunitu, Fitmin. Zdravá pochoutka pro psy bez chemických aditiv, Fitmin. Pupalkový olej je bohatý zdroj esenciálních mastných kyselin. Prospívá při řešení kožních problémů, Canvit, 759 Kč.

1. Za studena lisovaný olej z norských lososů je velmi kvalitním zdrojem omega-3 a omega-6 mastných kyselin, nezbytných pro zdravý růst a vývoj jedince. Zlepšuje kvalitu srsti, zvyšuje soustředěnost, podporuje imunitu a posiluje cévní systém i mozkovou činnost, Fitmin, v objemu 1 l 279 Kč. 2. 100% přírodní pochoutka ve tvaru kosti, vyráběná z čerstvého masa a lehce stravitelné extrudované rýže. Hypoalergenní pochoutka je vyráběná přirozenou cestou – sušením s důrazem na kvalitu surovin. Neobsahuje umělá barviva, konzervanty, pšenici ani jiné náhražky. Fitmin, 39 Kč. 3. Pupalkový olej je bohatý zdroj esenciálních mastných kyselin. Prospívá při řešení kožních problémů, Canvit, 759 Kč. 4. Směs pamlsků z divokého masa bez chemických aditiv, Sušienkovo, 160 Kč. 5. Sirup příznivě působící na posílení imunitního systému zvířat. Je vhodný při opakovaných infekčních onemocněních, jako podpora hojení ran a v období zvýšené psychické a fyzické zátěže. Sušienkovo, 250 Kč.

FOTO: Archiv firem

Co se týče pravidelného mlsání sladkostí, zejména pak čokolády, toto chování může být pro psy i kočky v extrémních případech i smrtelné. Je to zejména kakao, které je jak pro psy, tak i pro kočky nebezpečné. Obsahuje totiž alkaloid theobromin.

Čím tmavší čokoláda, tím vyšší množství theobrominu obsahuje (nejvíce ho tedy najdeme v hořké čokoládě a čokoládě na vaření).

„Psi tento alkaloid nedokážou metabolizovat tak snadno jako lidé, a proto je pro ně čokoláda nevhodná. Malé množství čokolády pravděpodobně nic závažného nezpůsobí, maximálně se objeví příznaky nevolnosti (zvracení či průjem). Ve větším množství už hrozí závažnější obtíže, jako je svalový třes, nepravidelný tlukot srdce, záchvaty, v nejzávažnějších případech by čokoláda mohla způsobit až úmrtí,” varuje Adéla Palacká.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: