„Svátky slavíme úplně tradičně. Mám je ráda, nepatřím mezi lidi, kteří nadávají, že jsou tu zase Vánoce. Jsou to svátky radosti a s dětmi se hrozně hezky prožívají. Všichni se na ně vždy těšíme. A je nás vždy hodně,“ popisuje Janečková.

Na štědrovečerním stole nechybí klasická rybí polévka, kapr a bramborový salát, navíc také fantastické cukroví od sestry, dcera Ester Sára už ale mamince též s pečením pomáhá a na svoje cukroví je hrdá.

„Snažíme se ale, aby to nebylo jen o jídle. Není to tak, že bychom od rána do večera jedli. Užíváme si. Chodíme na procházky nebo do kostela. Je dobré, že se tam člověk vždy zklidní. I když chci, aby Vánoce byly svátky klidu, přece jen nějaký ten stres v prosinci zažívám, hlavně v práci. Snažím se tomu nepropadat, abych nepadla pod stromečkem únavou,“ tvrdí a vzpomíná na milé vánoční zážitky.

„Coby novomanželka jsem organizovala pro celou rodinu na Boží hod oběd, dělala jsem krůtu a podařilo se mi ji místo osolení osladit. Nebyla dobrá, v podstatě se vůbec nedala jíst. Tahle tradice se opravdu neujala. Hezký dárek jsme si nadělili před deseti lety, pod stromečkem běhala malá fenka retrívra s mašlí na krku. A synové jednou dostali jako poslední dárek plavky s dopisem, ať si sbalí, že den na to letíme do Brazílie. Byli nadšení,“ dodala Ester Janečková.