„Musím to zvládnout. Když jsem se dala na vojnu, musím bojovat,” říká. „V prosinci mám poměrně hodně vystoupení a koncertů, včetně toho nejdůležitějšího 15. prosince v Hybernii, který bude swingový,” vypočítala.

„Ale snad budu mít chvíli i na to pečení, přípravy. Ale rozhodně si udělám čas na nákup dárků, neboť už vím, co všechno moji kluci chtějí,” svěřila. Protože má tzv. tři muže v chalupě, bude se muset hodně ohánět v kuchyni, aby je nasytila.

„Myslím, že to teprve přijde. Kluci jsou ještě malí, ale obávám se, že za pár let to nebudou dvě šišky knedlíků, ale šest. Kapr nám zatím také stačí jenom jeden, protože to máme trošku pestřejší s rybí polévkou, zelňačkou a řízky,” vysvětlila.

Ilona si velmi potrpí i na vánoční výzdobu. „Každou neděli samozřejmě pálíme adventní svíčky a snažím se dodržovat i jisté vánoční tradice. Míváme ozdobený živý stromeček, krájíme jablíčka, pouštíme skořápky, pouštíme si koledy. Dodržuji to, protože chci, aby dál v těch tradicích kráčeli i moji kluci. Ten čas mi vůbec přijde pohádkový a chci si ho zkrášlit i sama pro sebe,” uzavřela.