Ředitelka nadačního fondu Zdeňka Žádníková proměnila, ve spolupráci se sponzory, kromě prostor kartotéky a netradiční kavárny i oddělení dětské neurochirurgie. Výtvarník, který prostory nemocnice zdobil, se nejprve důkladně seznámil s informacemi o průměrném věku pacientů, délce jejich hospitalizace i s celým režimem oddělení dětské neurochirurgie.

Podle zjištěných informací, a po poradě s personálem nemocnice, s rodiči dětí i pacienty samotnými se pustil do práce.

Malby podle světových stran

Složitost malby většinou určoval prostor. Například v herně, kde dětští pacienti tráví nejvíce svého času, jsou motivy složitější a členitější, zatímco na chodbách nemocnice nejvíce dominují barvy.

„Jih oddělení je laděn do žluta s motivy beduínů a pyramid. Sever je modrý. Řádí na něm lachtani a eskymáci, zatímco západ je zelený, a východ zas ve znamení oranžové barvy s bojovníky sumo a japonskými motivy,” dodává Škrlík.

Jižní stěna s velbloudem a beduínem.

Jižní stěna s velbloudem a beduínem

Severní desková malba.

3D severní desková malba

Na oddělení nejsou k vidění pouze kresby na zdech, ale i kombinace nástěnných maleb, samolepek a malovaných desek s 3D prvky. Ty jsou samozřejmě velkou vizuální i hmatovou atrakcí pro nejmenší pacienty.

„Sestřičky si vychvalují zejména malbu na stropě vyšetřovny, která malé pacienty na několik minut spolehlivě zaměstná a rozptýlí,” dodává k projektu Zdeňka Žádníková.

Obrázek na stropě vyšetřovny. Vlevo před výzdobou, vpravo po výzdobě.

Obrázek na stropě vyšetřovny. Vlevo před výzdobou, vpravo po výzdobě.

Nemocniční hala. Vlevo před malou, vpravo po malbě.

Nemocniční hala. Vlevo před malbou, vpravo po malbě.