Mezi oblíbenými dárky pro manuálně zručné muže tradičně figurují nože, nářadí a nástroje, s nimiž se nejen dovedou zabavit na mnoho a mnoho hodin, ale navíc s nimi vytvoří spoustu užitečných věcí. A to už přece stojí za to.

Když už se muž nevyhne pravidelnému štípání dříví, proč by ale nemohl používat pořádnou sekeru.

Když už se muž nevyhne pravidelnému štípání dříví, proč by ale nemohl používat pořádnou sekeru? Milovník tradice nepochybně ocení ručně kovaný model ze série Stihl 1926, který firma nabízí ve třech variantách - lesnické (délka 70 cm, hmotnost 1200 g), univerzální (délka 40 cm, váha 700 g) a štípací (délka 80 cm, hmotnost 2750 g). Vlastní sekera je z vysoce kvalitní oceli, rukojeť pak ze dřeva pomalu rostoucího horského jasanu s hustými letokruhy. Dřevo je dvojitě voskováno, ostří sekery chrání kvalitní kožené pouzdro. Ceny se pohybují od 1701 do 2981 Kč.

FOTO: Stihl (2x)

Pokud doma nebo na chalupě častěji betonujete, nebo se věnujete dalším stavebním pracem, zvažte výběr elektrického míchadla Narex EGM 10 E3.

Pokud doma nebo na chalupě častěji betonujete, nebo se věnujete dalším stavebním pracím, zvažte výběr elektrického míchadla Narex EGM 10 E3. Je to levnější řešení než míchačka a pohodlnější varianta v porovnání s mícháním ručním. Nástroj rychle a důkladně rozmíchá směsi na maltu, beton, podlahoviny, omítkoviny, včetně tekutých směsí, tuhých lepidel, tmelů, barev a laků. Praktický je pomalý rozběh, díky kterému směs nevystříkne z nádoby po spuštění míchadla. Elektronická regulace umožňuje zvolit otáčky podle charakteru směsi a přídavné držadlo zase usnadní obsluhu při déle trvající práci. Cena míchadla je 4990 Kč.

FOTO: Narex

Pro tatínka - kutila může být užitečným dárkem akumulátorová lepicí pistole GluePen.

Pro tatínka - kutila může být užitečným dárkem akumulátorová lepicí pistole GluePen. Při neustálém opravovaní tu rozbitých hraček, tam poškozených dvířek či poličky ocení možnost používat univerzální lepidlo, které se díky pistoli pohodlně a přesně nanáší a roztaví se za 15 sekund. Velkou předností je akumulátorové provedení, jež poskytuje uživateli naprostou svobodu při pohybu a práci s pistolí. K nabíjení akumulátoru slouží nabíječka Bosch Micro-USB, která je součástí balení. Cena pistole je 1100 Kč.

FOTO: Bosch (2x)

Všestranným pomocníkem pro nejednoho kutila je oscilační nástroj Black&Decker MT 300 KA. Hodí se pro řezání a broušení dřeva, kovu sádrokartonu, podlahových krytin, plastů a sklolaminátů.

Všestranným pomocníkem pro nejednoho kutila je oscilační nástroj Black&Decker MT300KA. Hodí se pro řezání a broušení dřeva, kovu, sádrokartonu, podlahových krytin, plastů a sklolaminátů. Využít jej lze rovněž pro leštění, odstraňování koroze, seškrabování lepidel a tmelů z nejrůznějších povrchů. Veškeré práce 1,5 kg těžký nástroj s příkonem 300 W zvládá díky velké sadě nástavců, které se k tělu upínají pomocí systému Superlok, tj. bez nutnosti používat jakékoli jiné náčiní. Plynule nastavitelné otáčky umožňují nástroji pracovat s frekvencí 10 000 až 22 000 kmitů za minutu. Cena v obchodech se pohybuje od 2490 do 2790 Kč.

FOTO: Black&Decker

Jedním z nejužitečnějších pomocníků na cestách, při toulkách přírodou i při domácích opravách je svítilna. Robustní výkonné modely mají něco do sebe, ale co teprve velmi výkonná a zároveň opravdu malá svítilna?

Jedním z nejužitečnějších pomocníků na cestách, při toulkách přírodou i při domácích opravách je svítilna. Robustní výkonné modely mají něco do sebe, ale co teprve velmi výkonná a zároveň opravdu malá svítilna? Vodotěsný model Led Lenser F1 s kovovým tělem a dosahem světla 100 m se řadí mezi nejlepší výrobky své velikostní kategorie. Délka činí pouhých 8 cm a hmotnost 69 g. Lithiová baterie typu CR123 umožní až dvouhodinový provoz. Cena svítilny je 2097 korun.

FOTO: LedLenser.cz

K pořádku kolem krbu přispěje samostatně stojící sada krbového nářadí. Zatímco tradiční varianty prostě splní svůj účel, rytíř potěší nejednoho hravého muže. Na trhu jsou nejen černí rytířové, ale také zářiví zlatí a stříbrní. Stačí si jen vybrat.

K pořádku kolem krbu přispěje samostatně stojící sada krbového nářadí. Zatímco tradiční varianty prostě splní svůj účel, rytíř potěší nejednoho hravého muže. Na trhu jsou nejen černí rytíři, ale také zářiví zlatí a stříbrní. Stačí si jen vybrat. Sady zahrnují lopatku, pohrabáč a smetáček. Vysoké jsou 73 cm, hmotnost se pohybuje okolo 8 kg. Ceny běžně začínají na hranici okolo 1300 Kč. V akci je ovšem možné je dostat za 790 Kč.

FOTO: Bauhaus (2x)

Už téměř tradičním dárkem pro kutily jsou nejrůznější druhy příklepových vrtaček, ať již s akumulátorem nebo kabelových, a v drsnější variantě i vrtací či bourací kladiva. Ceny vrtaček se pohybují od necelého půl tisíce korun, střední úroveň se pohybuje v rozmezí od 1,5 tisíce do 2000 korun. Jednotlivé nástroje se liší především výkonem a dobou, po kterou jsou schopné v kuse pracovat. U levných, vyloženě hobby nástrojů je to jen pár chvil, profesionální nástroje předpokládají několikahodinovou denní práci.

FOTO: Obi

Proč s sebou nosit několik nástrojů, když jich je možné mít 17 v jednom? Ne nadarmo je nejoblíbenějším multitoolem amerického výrobce Leatherman model Wave.

Proč s sebou nosit několik nástrojů, když jich je možné mít 17 v jednom? Ne nadarmo je nejoblíbenějším multitoolem amerického výrobce Leatherman model Wave. Bez velké nadsázky lze říci, že s jeho několika kleštěmi, noži, pilkou, šroubováky a dalším vybavením se lze vysekat snad z každé šlamastiky. Anebo prostě jen opravit kolo na cestě lesem. Délka zavřeného nástroje činí 10 cm, váží 241 g. Prodává se za 3267 Kč.

FOTO: Leatherman.cz

Pro práci vysoko ve větvích stromů na zahradě se hodí akumulátorová pilka Bosch Keo 10,8.

Pro práci vysoko ve větvích stromů na zahradě se hodí akumulátorová pilka Bosch Keo 10,8. Její hlavní přednost je zřejmá na první pohled, člověk se při jejím používání může plně soustředit na práci bez zbytečné manipulace s přívodním kabelem, nebo vdechování zplodin ze spalovacího motoru. Jako nástavec má tzv. A-grip, který drží řezanou větev, zatímco člověk se volnou rukou může bezpečně přidržovat stromu. Cena je 2490 Kč.

Pokud máte doma kutila a navíc milovníka technických novinek, určitě ho potěšíte novým pomocníkem pro slepování a opravování. Je jím tyčinka s lepidlem, které se během několika sekund vytvrdí pomocí malé UV lampy.

Pokud máte doma kutila a navíc milovníka technických novinek, určitě ho potěšíte novým pomocníkem pro slepování a opravování. Je jím tyčinka s lepidlem, které se během několika sekund vytvrdí pomocí malé UV lampy. Sada Bondic obsahuje čtyři části: čisticí hadřík pro očištění a odmaštění lepených povrchů, kartuš s pipetou pro aplikaci lepidla, maličkou UV LED lampu a pilníček k ohlazení a modelaci výsledného spoje. Cena sady činí 599 Kč.

Pro šroubování ve všech směrech a ve všech pozicích je určen profesionální gyroskopický akumulátorový šroubovák DeWalt DCF680 7,2V. Majitel ovládá šroubovák doslova pohybem své ruky, čímž ovládá nejen směr otáčení, ale i rychlost otáček.

Pro šroubování ve všech směrech a ve všech pozicích je určen profesionální gyroskopický akumulátorový šroubovák DeWalt DCF680 7,2 V. Majitel ovládá šroubovák doslova pohybem své ruky, a to nejen směr otáčení, ale i rychlost otáček. Navíc, šroubovák má i dvě polohy rukojeti, takže se s ním člověk dostane i do obtížně přístupných míst. V hlavě nástroje je pak umístěný i zdroj světla (LED) pro možnost přisvícení v nepřehledném prostředí. Šroubovák je dodáván v kufru se dvěma 1,0 Ah bateriemi. Doporučená cena je 1690 Kč.

FOTO: DeWalt

Příjemně tradičním, až rustikálním vzhledem upoutávají pozornost keramické rychlovarné konvice. Voda v nich uvařená je prosta zápachů a vysokou teplotu si udrží ještě dlouho po dovaření.

Realisticky vyhlížející řetězová pila Stihl nadchne nejednoho malého kutila. Zvlášť, když je na baterie a má skutečně rotující gumový řetěz. Dlouhá je 40 cm a vhodný dárek představuje pro děti ve věku od tří let. Prodává se za 324 Kč.

Může se Vám hodit na službě Zboží.cz: