„Společný happening Zoo Praha a Creative Copywriters Clubu má za cíl obranu tradičních českých Vánoc. Tři Santové odchycení v české přírodě, kteří by svou přítomností mohli kriticky ohrozit tvora původního, Ježíška, setrvají v pražské zoo jen na dobu nezbytnou pro vyřízení všech formalit spojených s jejich přesunem do domoviny. K vidění tak budou jen po tři dny,“ informovala Jana Ptačinská Jirátová ze Zoo Praha s tím, že návštěvníci si je budou moci prohlédnout od 21. prosince.

„Kolegové studují literaturu a krmiváři se snaží s předstihem zásobit těmi správnými komoditami, jako jsou hranolky, hamburgery a Coca Cola,“ komentuje dění kolem nového přírůstku ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Tři Santa Clausové v ptačích voliérách budou v Zoo Praha k vidění od 21. do 23. prosince.

Tři Santa Clausové v ptačích voliérách budou v Zoo Praha k vidění od 21. do 23. prosince.

FOTO: Zoo Praha, Tomáš Adamec

Perličkou pro fajnšmekry se během třídenní expozice stanou pravidelná komentovaná krmení od 10 do 15 hodin, vždy v celou hodinu.

„Trojice Santa Clausů odcestuje den před Štědrým dnem do naší partnerské zoo Bronx v USA a podle plánu bude vypuštěna do severoamerické přírody,“ uzavírá s úsměvem veselý vánoční počin trojské zahrady Bobek.