Všichni zúčastnění se během svátečního odpoledne stali svědky docela unikátní věci. Zřejmě ve světové premiéře si poslechli legendární Purpuru ovšem v netradičním podání. Zazpívali ji při cimbálu Kateřina Brožová s Jožkou Šmukařem.

Purpuru v podání Kateřiny Brožové a Jožky Šmukaře za doprovodu cimbálu slyšelo publikum v Mariánských Lázních poprvé ve světové premiéře.

Purpuru v podání Kateřiny Brožové a Jožky Šmukaře za doprovodu cimbálu slyšelo publikum v Mariánských Lázních poprvé ve světové premiéře.

FOTO: Miroslav Homola, Právo

„Tato písnička se hodně zpívá v tomto nádherném předvánočním čase, ale že by to někdo zkusil s cimbálem, tak o tom skutečně nevím. Byl to spontánní nápad během odpolední zkoušky a už tam to vypadalo, že se to snad povedlo,“ řekla Právu Kateřina Brožová.

Pražští Andělé sklízeli velký aplaus.

Pražští Andělé sklízeli velký aplaus.

FOTO: Miroslav Homola, Právo

„Se stromem, který představuje také určitý unikát koncertu a který je dosud největší, jaký se podařilo na jeviště divadla dostat, jsme měli trochu technické problémy, ale nakonec se to společným úsilím podařilo. A když se pak na něj navěsily desítky ručně zhotovených ozdob, které vznikaly právě pod rukama dětí ze soutěže, které každoročně vánočnímu koncertu v celé zemi předchází, tak měl myslím koncert vskutku ojedinělou a originální dekoraci, která se jen tak nevidí,“ uvedl moderátor večera Miloš Skácel, jenž se zdobením pomáhal.

Světoznámá operní diva Andrea Kalivodová byla dokonalá jako při každém vystoupení.

Světoznámá operní diva Andrea Kalivodová byla dokonalá jako při každém vystoupení.

FOTO: Miroslav Homola, Právo

Na jehličím vonícím pódiu vystoupila na 18. ročníku akce, kterou dlouhodobě podporují Severočeské doly a.s., také operní pěvkyně Andrea Kalivodová, které se podařilo rozezpívat i publikum, či kytarový virtuos Bohumír Brabec a také rocker Josef Vojtek.

Všichni, kteří se na pódiu během koncertu objevili, si spolu s publikem zazpívali slavnou koledu

Všichni, kteří se na pódiu během koncertu objevili, si spolu s publikem zazpívali slavnou koledu

FOTO: Miroslav Homola, Právo

Součástí večera bylo ocenění nejlepších vánočních ozdob jednotlivců i kolektivů a také finanční dary pro diecézní charity v Plzni či finanční dary dětským domovům. Z koncertu si obdarovaní odnesli celkem 60 920 korun.

Video

Součástí večera bylo ocenění nejlepších vánočních ozdob

Zdroj: Miroslav Homola, Právo

O zvláštním charakteru a kouzlu vánoční doby ztichlému publiku promluvil plzeňský biskup František Radkovský. Ten popřál nejen krásné duchovní Vánoce, ale také to, aby něco z jejich kouzla všem zůstalo i po další dny, kdy už budou svátky za námi a začne zase běžný a všední život. V závěrečném finále zpívalo snad neslavnější z českých koled- Narodil se Kristus Pán, celé divadlo.