Většina obchodníků v Česku, stejně jako v předchozích letech, zavře o svátcích na Boží hod a znovu otevře 26. prosince. IKEA se zákazníkům uzavře i na Štědrý den. Na Silvestra obchodníci omezí otevírací dobu většinou do 18 hodin a 1. ledna budou mít zavřeno.

Některé hypermarkety Tesco budou mít od 11. do 23. prosince otevřeno nepřetržitě. Rozšířenou prodejní dobu budou mít i expresy, supermarkety a obchodní domy. Na Štědrý den Tesco zavře ve 14 hodin. „Tesco se tímto krokem snaží vyjít vstříc také svým zaměstnancům, kteří se tak mohou na sváteční večer připravit a prožít jej v klidu se svými blízkými,” uvedl mluvčí řetězce Jiří Mareček. Na Silvestra obchody Tesco zavřou v 17 hodin. Na Nový rok se otevřou od 12 hodin čerpací stanice a také prodejna potravin v obchodním domě My na Národní třídě v Praze.

Lidl jen do oběda

Lidl zavře, stejně jako loni, své obchody na Štědrý den v poledne, na Silvestra pak v 15 hodin. Prodejny Interspar mohou zákazníci navštívit na Štědrý den do odpoledních 15 hodin, poslední den v roce do 18 hodin.

„Od 19. do 23. prosince dochází k prodloužení otevírací doby hypermarketů Albert až do půlnoci, abychom vyšli vstříc i zákazníkům, kteří preferují předvánoční nákupy v klidnějších večerních hodinách,” uvedla mluvčí společnosti Ahold Judita Urbánková. Na Štědrý den Albert zavře ve 14 hodin, prodejna v pražském nákupním centru Palladium v 17 hodin. Na Silvestra budou obchody řetězce otevřené do 19 hodin.

Obchodní domy IKEA budou jako každoročně uzavřené 24. a 25. prosince a na Nový rok. Na Silvestra je zkrácena otevírací doba od 9 do 16 hodin.