Z Novy se na nás pohrnou samé princezny ze starších českých filmových pohádek. Na Štědrý den Šíleně smutná princezna a Tři oříšky pro Popelku s nezapomenutelnou Libuší Šafránkovou, v dalších svátečních dnech na diváky v hlavním vysílacím čase čekají osvědčené komediální pohádky – S čerty nejsou žerty a Jak se budí princezny.

Prima zavolala ke stromečku amerického rošťáka Macaulay Culkina a odvysílá s ním sérii Sám doma. Na Štěpána dává – jako tradičně – klasickou filmovou pohádku Byl jednou jeden král. Všechno jsou samé reprízy – premiéry nových původních pohádek můžete vidět tedy jen v České televizi.

Video

Klip a píseň Duch nad zlato. Zdroj: Česká televize

Ta nabídne pohádkové novinky dvě: Duch nad zlato a Sněžný drak. Ducha nad zlato natočil scenárista a režisér Zdeněk Zelenka, podle kterého jde o klasickou pohádku, která přispěje k vánoční pohodě. Viktor Preiss hraje ducha, Jiřina Bohdalová hraje zápornou postavu dvorní dámy. „Ty se hrají lépe, ty hodné jsou nudné,“ řekla Bohdalová.

Jiřina Bohdalová a Jan Hrušínský v pohádce Duch nad zlato

Jiřina Bohdalová a Jan Hrušínský v pohádce Duch nad zlato

FOTO: ČT

Další nová pohádka Sněžný drak vypráví o princezně, která si vybere na plese prince, ale jejímu otci se nezamlouvá, i když nikdo nechápe proč. Postupně se ukáže, že je za tím stará kletba. Hrají Petra Tenorová, Petr Lněnička nebo Saša Rašilov.

Česká televize podle svého ředitele programu Milana Fridricha uvede více než 70 filmových pohádek. „Vedle toho se budeme věnovat tradici, křesťanské Vánoce budou zastoupeny dvoudílným filmem o Ježíšovi.“