„Od doby, co mi vyrostl chlapec, rozvedla jsem se a zemřeli mi rodiče, tak se Vánoce změnily. Teď nevím, jak se to vyvine, ale určitě budu Vánoce trávit se psem a kočkou. Budu v Broumově. Těším se, že konečně budu topit, koupila jsem totiž dvoje kamna,“ zmiňuje svou chalupu na Náchodsku Kluková.

Herečka má vskutku pikantní vzpomínku na jedny z nejkrásnějších svátků v roce. „Štědrý večer jsem jednou trávila s Petrem Novákem a jeho ženou v hospodě,“ vzpomíná na zpěváka a jeho ženu, herečku Evu Jakoubkovou paní Uršula.

A co se objeví na jejím slavnostním stole? „Už když jsem byla dítě, vařili jsme doma v Polsku polévku z červené řepy se zavářkou. Pak děláme rybu, tu už letos mám, a salát,“ vyjmenovává slavnostní pochutiny.

S láskou vzpomíná na dětství, kdy sice její rodiče nebyli bohatí, přesto si spolu všichni dobře rozuměli. „Jako malá jsem pro maminku, tatínka a dědečka vymýšlela dárky, sama jsem často dostala hubertus,“ popisuje s úsměvem. O Vánocích ale nebude jen lenošit. Čeká ji natáčení i divadelní představení.