„S nápadem postavit takový věnec přišel jeden místní občan, který někde viděl patnáctimetrový věnec. Zprvu jsme se chtěli zapsat do knihy rekordů, ale stojí to příliš peněz. Tak ho máme jen tak pro radost,“ přiblížil starosta Otic Vladimír Tancík (Bezpečné a zdravé Otice).

Poprvé se u něj lidé sešli o první adventní neděli 2. prosince. Od té doby to každou další neděli v 17 hodin opakují. „Jak se patří u adventního věnce i my rozsvítíme vždy jednu svíci,“ pověděl starosta. Ta ale svítí jen chvíli. „I kvůli bezpečnosti jsou místo svíček led světýlka,“ objasnil starosta.

Na výrobě se podílelo sedm lidí, kterým pomáhali pracovníci Veřejné služby, děti z mateřské i základní školy nebo třeba zahrádkáři. „Lidé nám nosili větve i celé stromy ze svých zahrad. Co se v okolí našlo, to jsme k výrobě použili,” popsal Tancík.

Asi nejvíce lidí se u rekordního věnce sejde na Štědrý den. “Máme v obci takovou tradici. Říkáme jí Štědrodenní koncertování. Letos bude ve 14 hodin u adventního věnce. Místní pozounisté nám u něj zahrají, dáme si trochu punče a rozejdeme se k večeři,” pověděl otický Starosta.

O zapsání věnce do knihy rekordů Otičtí letos neuvažují. Možná v příštím roce, kdy místní postaví adventní věnec znovu.