Luxusní nákupní středisko vánočnímu oddělení vyhradilo celých 750 čtverečních metrů a návštěvníkům nabídne obří sněhovou vesnici, perník Harrods a repliku londýnského Toweru s vánočními petardami za třináct set liber – asi 42 tisíc korun.

„Každý rok se k nám vracejí spousty klientů z celé zeměkoule, kteří se těší na letní zahájení Vánočního světa. Ať se to zdá neobvyklé, že otevíráme vánoční oddělení tak brzy v roce, je toto oddělení vždy nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším našimi zákazníky, kteří si na Vánoce nakupují ozdoby jako památku či dárek pro blízké,“ uvedl David Miller, šéf oddělení Harrods Home.

Londýnský obchodní dům Harrods

Londýnský obchodní dům Harrods1. listopadu 2012

FOTO: fotobanka Profimedia

Prvního listopadu pak bylo slavnostně spuštěno i vánoční osvětlení, které každoročně zdobí na 11 tisíc žároviček.

V Česku začalo vánoční šílenství po Dušičkách

I v Česku letos Vánoce vtrhly do obchodů zase o něco dříve než v předchozích letech. Hypermarkety Globus byly vyzdobeny vánočními dekoracemi a Tesco začalo lákat na vybrané dárky pod stromeček už na konci září a na čokoládové kolekce bylo možné narazit v řadě prodejen už v průběhu babího léta.

Ta pravá nákupní předvánoční horečka vypukla po Dušičkách (2. listopadu), kdy naprostá většina prodejců startuje vánoční kampaně.