Autorem receptu je šéf Pražského kulinářského institutu Roman Vaněk, který si nedávno postěžoval, že před Vánoci dostává od novinářů stále stejnou otázku: Co netradičního bude letos vařit? Místo odpovědi napsal knihu s výmluvným názvem "Poklady klasické české kuchyně aneb Jak to ta babička tenkrát vařila."

Razí tu heslo: Vařit tradičně, ale "sexy". Příkladem je právě jeho bramborový salát, který je postaven na tradičních přísadách, ale zpestřen specifickým druhem brambor a nastrouhaným jablíčkem. I drobná úprava a nenápadná ingredience totiž s českými pokrmy dokáže zázraky.

Bramborový salát
 lojovité brambory varného typu A
1 kg
 velká mrkev
150 g
 celer75 g
 petržel75 g
 střední cibule
1/2
 vejce natvrdo
4 ks
 nakládané okurky
160 g
 majonéza6 lžic
 hořčice
2 lžíce
 sůl, pepř
špetka
Postup
Brambory uvaříme ve slupce a ještě vlažné oloupeme. Očištěnou zeleninu uvaříme a necháme vychladnout. Zeleninu i brambory nakrájíme na malé kostičky a dáme do mísy. Přidáme na kostičky nakrájené okurky, majonézu, hořčici, osolíme, opepříme a promícháme. Přilijeme 2 lžíce láku z okurek a přidáme nadrobno nakrájenou cibuli. Promícháme a jemně vmícháme na kostičky nakrájená vejce. Dochutíme solí, pepřem a necháme aspoň 4 hodiny (nejlépe přes noc) v chladu uležet.

Tým Novinek vám přeje dobrou chuť!