Základ těsta tvoří jen čtyři ingredience: hladká mouka, máslo, moučkový cukr a vařené žloutky. Vše se dá do mísy a hněte, až se těsto spojí a je vláčné. Hodně závisí na kvalitě použitých surovin, zejména másla, ale i mouky.

Linecké cukroví s vařenými žloutky
42 dkg hladké mouky
25 dkg másla
10 dkg moučkového cukru
2 vařené žloutky
Dávka vystačí na čtyři až pět plechů standardní velikosti, záleží na tloušťce rozváleného těsta.

Poté se těsto dá na půl dne odležet do ledničky. Před samotným pečením je nutné těsto asi půl hodiny předem vyndat z chladničky, aby nebylo příliš tuhé.

Na válu posypaném hladkou moukou se vždy odkrojený kus rozválí do tloušťky asi půldruhého až dva milimetry. Pak se pomocí formiček vykrajuje a dává na vymazaný plech. K vymazání se osvědčil rostlinný tuk omega. Při zpracovávání pomoučených odřezků je někdy třeba přidat do těsta trochu másla a chvíli ho prohníst, aby se lépe pojilo a netrhalo se.

Plech dáme do trouby - linecké se peče při 180 stupních - dokud těsto nezrůžoví. Je nutné vše hlídat, protože trvá asi deset i více minut, než začne těsto nabývat, ale pak je rychle hotové.

Linecké cukroví je křehké, a pokud je tenké, snadno se láme. Proto je na slepování lepší použít želé než marmeládu. Nemá totiž pecičky ani kousky ovoce.