Podle Karolíny je škoda, že se od pečení perníčků v poslední době trochu upustilo. „Perníčky podle mne k Vánocům vyloženě patří a je na čase, aby se začaly v domácnostech znovu péct.“

Je to navíc cukroví, které prý každá hospodyňka hravě zvládne. Jediné, s čím musíte počítat, je větší časová náročnost, především co se přípravy těsta týče. To je zapotřebí připravit den dopředu a přes noc ho nechat uležet. Teprve následující den se můžete pustit do samotného pečení.

Vánoční perníčky plněné ořechovou náplní (2 kilogramy těsta)
Doba přípravy: 1 hodina plus příprava těsta den dopředu
Těsto (2 kilogramy)
žitná celozrnná mouka
1,5 kilogramu
třtinový cukr
560 gramů
máslo
110 gramů
kypřící prášek
54 gramů
vejce
7 kusů
perníkové koření
15 gramů
skořice
10 gramů
melasa
270 gramů (k dostání v bio potravinách nebo větších prodejnách potravin)
mléko
80 gramů
 Oříšková náplň
jemně mleté lískové oříšky
450 gramů
mléko
125 gramů
rum10 gramů
třtinový cukr
80 gramů
Hotové perníčky s oříškovou náplní a cukrovým posypem.

Hotové perníčky s oříškovou náplní a cukrovým posypem

FOTO: Novinky

Postup
Těsto: Melasu, máslo a třtinový cukr ohřejeme a rozmícháme na vodní lázni, poté přidáme vejce a vyšleháme. Smícháme mouku, kypřící prášek a perníkové koření. Do teplé hmoty vmícháváme sypké suroviny a mléko. Vytvoříme těsto, které necháme den odležet v lednici zabalené ve fresh folii. Druhý den vyválíme a vykrojíme požadované tvary. Pečeme při 175°C do mírně zlatavé barvy.
Oříšková náplň: Mléko a cukr svaříme, přidáme jemně namleté oříšky, krátce provaříme a nakonec přidáme rum. Směs necháme zchladnout a roztíráme na perníčky. Perníčky je lepší po naplnění nechat den nebo dva v lednici, aby zkřehly.
 Přejeme všem dobrou chuť!