Po rozvodu s manželkou Reginou Řandovou trávil herec Vánoce většinou sám. „Posledních deset let určitě. Ono to souvisí i s tím, že jsem se nemohl stýkat se synem,“ narazil Řanda na kauzu, která loni hýbala světem médií. Skončil totiž v ruzyňském vězení, protože neplatil na syna výživné. Byl propuštěn v polovině trestu. Kdyby ne, mohl strávit Vánoce za mřížemi.

Řanda sice mohl být o svátcích se svojí matkou, ale na žádné slavení nemíval náladu. „Raději jsem ji posílal do Vídně, kde máme další příbuzné. A pojede tam asi i letos,“ svěřil se herec. „Já si pak dal třeba klobásu na Václaváku a pak šel už v osm spát, protože se v televizi stejně nedalo na nic koukat. Anebo jsem na Vánoce odjížděl do Asie. V Thajsku bylo přece jenom o něco lépe,“ míní. „Ale když ta doba byla krušná, zase tak velké depky jsem neměl a na Vánoce jsem nezanevřel,“ dodal.

Na letošní Vánoce se ale těší. „Terezina rodina slaví ve velkém stylu. Sice jsem s nimi ještě žádnou oslavu neprožil, ale viděl jsem fotky. Třeba dárky rozbalují i čtyři nebo pět hodin, protože jich mají pod stromkem neskutečnou spoustu. Ona má fantastické rodiče. Budeme s nimi na chaloupce, na samotě, kde se kolem procházejí srnky. Neuvěřitelná romantika, na kterou už se moc těším,“ uzavřel Řanda.