"Všem ženám bych nadělila výpravnou knihu o šperkařském mistrovství značky Cartier, která vyšla u příležitosti letošní stejnojmenné výstavy na Pražském hradě nazvané Cartier – Síla stylu. Cartiera nosit každá nemůžeme, zato se můžeme kochat více než 350 mimořádnými klenoty alespoň na listu papíru. A ještě tím trochu načechrat peří svým polovičkám," říká Kateřina Farná.

Kateřina Farná

Kateřina Farná

FOTO: archiv Právo

Nadace Terezy Maxové dětem a Rony Plesl SKLENIČKY TERIBEAR

O Vánocích by se mělo pomáhat ostatním a dělat dobré skutky. Nadace Terezy Maxové dětem připravila pod názvem Teribear limitovanou kolekci skleniček na sekt.

Dekor navrhl přední český sklářský designér Rony Plesl. Sklenice, balené po dvou v luxusním černém tubusu, jsou vyrobeny z kvalitní skloviny. Pleslův dekor v retro stylu s motivem medvídka evokuje bublinky pěnivého nápoje.

Obchody Interspar, www.teribear.cz, 249 Kč

FOTO: archiv Právo

René Šulc DŘEVĚNÉ HRAČKY AFRIKA

Pro letošní Designblok připravil český designér René Šulc kolekci dřevěných hraček na kolečkách. Hračky, jak už název napovídá, jsou inspirovány zvířaty z Afriky: lev, žirafa, slon, nosorožec, velbloud. Hlava a tělo jsou pohyblivé, což rozšiřuje možnosti dětské hry. Hračky lze využít i jako dekorační prvek. Hračky nejsou vhodné pro děti do tří let.

DOX by Qubus, www.inveno.cz, od 480 Kč

Kolekce dřevěných hraček Afrika od René Šulce.

FOTO: archiv Právo

Helena Heinz SOAP ZEN

Designérka Helena Heinz navrhuje a ručně vyrábí originální mýdla (z hmoty Manufaktura). A říká: „Zabývám se předmětem tiše prostupujícím životem člověka – mýdlem.“ Její kolekce Zen nabízí čtyři typy černých a bílých mýdel. Perforovaný dekor je převedený znak Braillova písma, jenž slouží pro odkapávání nebo pro cirkulaci vzduchu.

www.helenaheinz.com, www.popout.cz, www.hardecore.cz, od 99 Kč

FOTO: archiv Právo

Michaela Tomišková a Yveta Kroupová ROZBÍJÍM SE

Pod značkou Rozbíjím se se skrývají dvě autorky, Michaela Tomišková a Yveta Kroupová. Jejich projekt se pohybuje na pomezí gastronomie a designu. A protože milují čokoládu a sny (nejen ony), rozhodly se namíchat speciální čokolády, do nichž promítly emoce, jako je láska nebo touha. Vše vzniká pod rukama cukráře Lukáše Pohla.

www.rozbijimse.com, od 280 Kč

FOTO: archiv Právo

DEKORAČNÍ SAMOLEPKY NA ZEĎ

Jak si vylepšit interiér osobitě, vtipně a za rozumný peníz? Řešením jsou dekorativní samolepky na zeď, které nabízejí nejen kamenné a internetové obchody, ale i řada českých designérů. Jejich použití je jednoduché, lze je zpravidla lepit na matné i lesklé povrchy, na zeď, nábytek nebo podlahy. K mání jsou v rozmanitých verzích, fantazii a vkusu se meze nekladou.

www.nalepsi.cz, www.sofistick.cz, www.fugu.cz, www.dekorativni-samolepky.cz nebo www.stylishwalls.cz

FOTO: archiv Právo