Zjistit, jaké z vánočních hitů, které omílají mnohá rádia stále dokola, jsou ty opravdu nejotravnější, si dala za cíl jedna bulharská internetová stránka.

Jak uvedl server Daily Telegraph, v letošní anketě, kde hlasovalo přes 28 tisíc lidí, jednoznačně vyhrála vánoční odrhovačka od Wham! Last Christmas z roku 1984 s téměř 20 procenty.

Nejen zahraniční, ale i česká rádia, označují tento hit za ten pravý "vánoční", a proto jej hrají i několikrát denně. Není se tedy čemu divit, že mnohým už opravdu tento song "leze krkem".

Video

Mariah Careyová - All I want for Christmas is you

Za britskou popovou skupinou se na druhém místě usadila zpěvačka Mariah Careyová se stejně "ohraným" hitem All I Want For Christmas (15 %). Jak uvedl jeden z hlasujících, "každá písnička se vám zhnusí, když ji budete slýchat stále a stále dokola každý rok".

Mezi nejméně oblíbenými hity se umístila také píseň od Paula McCartneyho Wonderful Christmas Time nebo Eartha Kitt s písní Santa Baby.

(Ne)oblíbené vánoční písničky

Výše uvedený přehled byl jen malou kapkou v moři více či méně oblíbených vánočních písní. Často hranou skladbou je také například klasika Jingle Bells (chcete-li, tak v českém pojetí Rolničky, Rolničky) nebo píseň od Johna Lennona Happy Christmas (War is Over).

Video

Jingle Bells (Rolničky)

 

Video

Zima, zima, zima, zima - Hana Zagorová

I v českých vodách by se ale daly najít vyložené hity. Ať už je to z dřívějších dob třeba písnička Hanky Zagorové Zima, zima, z těch "novějších" pak třeba hity od Janka Ledeckého Sliby se maj plnit o Vánocích, nebo Ryba rybě. Pokračovat by se ale dalo stále dál a dál, záleží jen na vkusu a nátuře každého člověka.

Video

Happy Christmas (War is Over) - John Lennon

 

Video

Sliby se maj plnit o Vánocích - Janek Ledecký