Dárek bude o to originálnější, přihlédneme-li k charakteru obdarovaného. Na co se při výběru rostliny zaměřit? Hlavně na jeho vkus, ale také na životní styl či povahu.

vánoční hvězda

Aranžmá vánoční hvězdy může být rozmanité

FOTO: fotobanka Profimedia

Většinou dospějeme k závěru, že rodinní příslušníci, blízcí přátelé nebo známí jsou příznivci tradičních a přírodních materiálů či milovníci noblesy nebo fandové módních výstřelků a okázalosti. Podle těchto kritérií můžeme vybírat i aranžmá vánoční hvězdy.

Poinsettie vytvářejí obzvláště zajímavý efekt, právě jako tyto tři identické, krémově zbarvené vánoční hvězdy v jemném midi formátu. Každá z nich je umístěna v různě barevném obalu na květináč. Doplněné vánočními koulemi vytvářejí moderní scenérii.

Poinsettie vytvářejí obzvláště zajímavý efekt, právě jako tyto tři identické, krémově zbarvené vánoční hvězdy v jemném midi formátu. Každá z nich je umístěna v různě barevném obalu na květináč. Doplněné vánočními koulemi vytvářejí moderní scenérii.

FOTO: STARS FOR EUROPE

Fandům přírody

Člověku citlivému a srdečnému, který stojí nohama pevně na zemi, je blízké vše, co se točí kolem přírody. Navíc je to rodinný typ, který miluje své blízké a volný čas nejraději tráví doma nebo mezi blízkými přáteli. Domov je pro něho nejdůležitější místo, proto musí být útulné a bezpečné, aby se tam dobře cítil. Takové kamarády potěší rudá vánoční hvězda. Ale bude se jim líbit i květina barvy béžové nebo krémové.

Obývací pokoj s klasickou dekorací v osobitém stylu, kde svíčky symbolizují naději, vnášejí světlo do tmy. Nádherné porcelánové a vánoční dekorace pak vytvářejí vhodné prostředí pro slavnostní stůl.

Obývací pokoj s klasickou dekorací v osobitém stylu, kde svíčky symbolizují naději, vnášejí světlo do tmy. Nádherné porcelánové a vánoční dekorace pak vytvářejí vhodné prostředí pro slavnostní stůl.

FOTO: STARS FOR EUROPE

K dekoraci pro vánoční hvězdu použijeme přírodní materiály, např. šišky, jablka, větvičky, ořechy nebo skořici. A pokud květinu naaranžujeme do klasického keramického květináče nebo terakotového přírodního obalu, můžeme si být jisti, že takovým dárkem potěšíme.

vánoční hvězda

Vánoční hvězda jako stuha na dárku

FOTO: fotobanka Profimedia

Pro milovníky noblesního stylu

Tito lidé nejenže milují luxus, ale mají také vytříbený vkus. Jsou rádi středem pozornosti, stále touží po něčem výjimečném, což se projevuje výběrem luxusního nábytku i originálních bytových doplňků. Do jejich vkusu se rozhodně trefíme vánoční hvězdou v elegantní krémové barvě. Chybu neuděláme ani výběrem růžové nebo červené, pokud bude aranžmá dostatečně oslnivé.

vánoční hvězda

Vánoční hvězda jako dekorace svícnu.

FOTO: fotobanka Profimedia

Ideální jsou dekorační materiály jako třpytivé vánoční ozdoby a doplňky, elegantní zlaté, lesklé či saténové stuhy a tkaniny nebo třeba perly. Totéž platí i pro výběr květináče nebo květinového obalu, které by měly být rovněž luxusní.

Moderní a extravagantní aranžmá

Pro přátele a známé, kteří vyčnívají z davu, překypují sebevědomím a za každou cenu chtějí být odlišní, milují extravagantní módu, luxusní doplňky a nebojí se „bláznivých“ nápadů, vybereme vánoční hvězdu v oslnivém aranžmá. Tento nekonvenční a kreativní styl se samozřejmě projevuje i u nich doma. V jejich domovech najdeme vždy něco výstředního, ať už jde o obraz, či kus nábytku. Takové kamarády musí vánoční hvězda hlavně překvapit.

Krémová vánoční hvězda ve vysoké skleněné váze je dekorovaná zlatými vlasy a koulemi. K vytvoření této nádherné, noblesní a dlouhotrvající dekorace stačí teplé barvy, extravagantní materiály a světlo svíček.

Krémová vánoční hvězda ve vysoké skleněné váze je dekorovaná zlatými vlasy a koulemi. K vytvoření této nádherné, noblesní a dlouhotrvající dekorace stačí teplé barvy, extravagantní materiály a světlo svíček.

FOTO: STARS FOR EUROPE

Vybereme zářivé barvy, bláznivé doplňky, např. kožešinu, vlnu, zajímavé plastové a kovové květináče, sklo nebo i obaly na CD. Fantazii se meze nekladou.