Stejně tak se nevěnují obsahu svých kapes či kabelek, i když pro zručného zloděje je krádež nehlídané peněženky otázkou několika vteřin. Pražští policisté a městští strážníci však chtějí kapsářům jejich žně co nejvíce znepříjemnit.

Kromě běžné hlídkové činnosti policie pořádá bezpečnostní akce zaměřené na odhalování zejména kapesních krádeží, krádeží věcí z vozidel a věcí odložených v restauracích.

Budou do nich zapojeni policisté pořádkové, dopravní i kriminální služby. Ke spolupráci bude přizvána také městská policie. „Policisté se zaměří na vytipovaná místa, jako jsou například vánoční trhy, prostředky MHD, velká obchodní centra a jejich přilehlá parkoviště. V terénu se kromě hlídkových policistů objeví pracovníci preventivně informačního oddělení, kteří zájemcům poskytnou rady, jak krádežím předcházet,“ řekla Právu tisková mluvčí pražských policistů Eva Miklíková.

Policie se podle ní zaměří také na dopravní problematiku. V řetězu dopravně bezpečnostních akcí se zaměří na dohled nad silničním provozem a dodržování pravidel.

I městská policie je ve střehu

Ve střehu je také pražská městská policie. Její strážníci budou také působit nejen preventivně, ale také budou lidi upozorňovat, že si svůj osobní majetek hlídají špatně a jak si ho ohlídat lépe. Mimo jiné se zaměří také na podávání alkoholu mladistvým.

„Strážníci budou samozřejmě připraveni také na operativní reakce na případné podněty ze strany občanů,“ řekla Právu mluvčí pražské městské policie Jana Přikrylová.