Každé vánoční přání musí mít nalepenou známku a napsanou adresu toho, komu  má být doručeno. Pak už je jen potřeba dát přání do obálky a poslat. Ježíškovi pomocníci letos razítkují vánoční přání od 1. do 23. prosince. Adresát tak dostane přání přímo z nebeské pošty, opatřené úředním potvrzením, které letos navrhl akademický malíř Jiří Rychtařík.

Adresa na poštovní úřad na Božím Daru zůstává stále stejná:

Vánoční pošta
Boží Dar 150
362 62 Boží Dar

Nebeskou bránu v Německu zavalily dopisy pro Ježíška

 I v Německu píší Ježíškovi. V braniborské obci Himmelpfort (Nebeská brána) obdrželi letos už na 100 000 dopisů z celého světa v . Zdaleka ještě nikoli úplnou bilanci v pondělí podle agentury DPA oznámila místní pošta, která v každoroční nadílce našla novinky: poprvé dorazila psaní z Alžírska nebo z Černé Hory. 

Himmelpfort je nejznámější nebeskou adresou v Německu. Tradice prý začala v roce 1984, kdy pošta v Nebeské bráně dostala pro Ježíška první dva dopisy a laskavá poštmistrová na ně odpověděla. O čtvrtstoletí později je podobných dopisů záplava a o odpovědi opatřené speciálním razítkem se stará tým lidí. Loni obec zhruba s pěti stovkami obyvatel zaznamenala rekord: na 280 000 psaní z osmi desítek zemí.