Tato proslulá moderátorka své pořady často věnuje tématům, která člověka nutí přemýšlet, a svou popularitu využívá na pomoc potřebným.

Jeden ze svých pořadů Oprah zaměřila na chovné psí stanice, ve kterých psi musí snášet úděsné životní podmínky. Mnoho milovníků psů a zvířat vůbec tak ve Spojených státech došlo k názoru, že je lepší zvířátko adoptovat z útulku.

Je tedy zřejmé, že její nejmilejší vánoční pohlednice, kterou Winfreyová nakonec ohodnotila na 10 000 dolarů, přišla do správných rukou.

Winfreyová ji dostala v roce 2007 od starého, slepého kokršpaněla, kterého si jeho majitelé našli v útulku Lange Foundation. Text na pohlednici byl skutečně psán „z pohledu psa“, kterého by v adopci normálně předběhlo jakékoliv zdravé a roztomilé štěně. Jenže měl ohromné štěstí, že ho adoptovali laskaví a pečující majitelé.

Adopce totiž měla být právě poctou Oprah Winfreyové, o které je známo, že je dlouholetou milovnicí psů a že jejíma rukama za ta léta prošlo několik kokršpanělů.

Oprah byla tímto gestem tak dojata, že psímu útulku Lange Foundation věnovala právě 10 000 dolarů, v přepočtu 172 770 korun.

Přečtěte si také:  Iva Frühlingová nebude posílat žádná vánoční přání, e-maily ani smsky