Obliba jehličnanů se v různých zemích a tradicích liší. V Evropě je obecně nejpopulárnější smrk. Některé země, jako Velká Británie, Severní Irsko nebo Řecko musí stromky dovážet. Na Ukrajině, kde Vánoce katolíci slaví 25. prosince a ortodoxní křesťané 7. ledna, je oblíbená jedle.

Tradiční zdobení stromků doplňují specifické tradice. Například v Norsku obyčejně stromky zdobí rodiče. Následuje rituál, při němž lidé ruku v ruce strom obcházejí a zpívají koledy.

Stromky v některých dalších světových zemích

V Mexiku a v Guatemale je hlavní ozdobou El Nacimiento (scéna zrození). Může ji doplnit vánoční strom. Pořízení borovice je luxusem, větvičky nebo menší umělý stromek jsou typičtější. V brazilském létě spatříte vánoční borovice častěji. Zdobí je bavlnou zpodobňující sníh. Podobně je tomu v letní Jihoafrické republice.

Kresťané v Saúdské Arábii slaví Vánoce v soukromí. Stromky umísťují na nenápadné místo, vánoční světla nejsou tolerovány. Také v Číně slaví někteří lidé. Stromky tam nazývají "stromy světla". Lidé je zdobí papírovými řetězy, květinami a svítilnami.

Pro Japonce, kteří Vánoce slaví, se jedná o čistě sekulární svátky, které věnují dětem. Vánoční stromky zdobí také hračky. To na Filipínách si lidé "stromky" většinou vyrábějí, opravdové borovice jsou drahé. Zdobí je bambusovými tyčkami zabalenými rýžovými papírem nebo celofánem se střapci na každém konci. Jedna většinou zdobí každé okno, symbolizovat má Betlémskou hvězdu.