Hračky potěší jen malé děti do deseti let, které mají stále tradiční přání. Vyplývá to z průzkumu agentury Millward Brown CZ. Holčičky touží po panenkách a chlapci po stavebnici nebo autodráze. Zklamané budou naopak ratolesti, které od svých rodičů dostanou knihu. Podle průzkumu knížka většinu dětí nenadchne. Přivítají ji maximálně jako doplňkový dárek.

Internet, oblečení a kosmetika

Hoši od 11 do 18 let budou nadšení, když dostanou rychlejší internet. Trefným dárkem je i herní konzole nebo počítačová hra. Slečny nad deset let rády dostanou kosmetiku nebo moderní oblečení, které ocení i o pět let starší chlapci. Všechny děti obecně potěší sportovní vybavení, zejména pokud půjde o věci na kolo, brusle, snowboard či lyže.

Data vyplývají z rozsáhlého výzkumu České děti a mládež 2008, který firma Millward Brown CZ uskutečnila letos na podzim. Průzkumu se zúčastnilo 1000 dětí ve věku mezi sedmi a osmnácti lety z celé České republiky.

Zboží.cz poradí, co a jak nakoupit k Vánocům

V období vrcholících nákupních horeček se uživatelé Seznamu mohou zcela spolehnout na Zboží.cz. Právě tady je připraven nový Rádce pro výběr dárků členům rodiny, zvířecím miláčkům i tajným láskám - to vše po celý rok a spolehlivě přes internet.

Nákupní rádce je připraven na hlavní stránce služby Zboží.cz. Tady se totiž předvánoční nákupní horečka začala projevovat nejvíce: během posledních týdnů se původní návštěvnost Zboží.cz zvýšila ze 130 tisíc na 170 tisíc uživatelů denně. Více se o službědozvíte zde.