"Vlastně nás ale lichý počet nebude, žádné neštěstí nepřivoláme, máme pejska, takže budeme čtyři,“ řekl zpěvák s úsměvem.
Jak je u Vojtkových tradicí, hodovat na Štědrý večer se může začít až po půlnoci.

A jako vyhlášený gurmán si Marián hned vzpomněl na zelňačku, která na žádném stole u našich sousedů nesmí o Vánocích chybět. Tvář se mu okamžitě rozjasnila.

Na Vánoce bude kapustnica s divočinou

„Já už se moc těším na tradiční polévku - kapustnici s klobásou. Táta ji dělá speciální z divočiny, z jelena, je prostě skvělá,“ pochválil polévku už předem.

A protože se Vojtko, stejně jako jeho kamarádi Petr Kolář a Alan Bastien, dal v poslední době na rybaření, už se s maminkou dohodl, že letos nahradí smaženého kapra pstruhem a řízky.

„Chytil jsem totiž tolik kaprů, že už je nemůžu ani vidět. Většinu z nich jsem pak stejně rozdal,“ přiznal.

Zlaté prasátko se leklo kručení v břiše

„U nás se drží půst opravdu až do dvanácti hodin. Když jsem byl malý, dědeček mi říkal, že když se nenajím, uvidím o půlnoci zlatá prasátka. Mně ale tak kručelo v žaludku, že jsem je nakonec nikdy neviděl, protože se asi toho kručení lekla a utekla,“ konstatoval zpěvák s humorem sobě vlastním.

Zároveň Marián vysvětlil svoji vášeň pro dobré jídlo. "Nechci ale, aby to vypadalo, že Vánoce jsou jen o přejídání. Jsou samozřejmě o něčem úplně jiném, je to záležitost duchovní a já jsem nesmírně rád, že mohu tuto výjimečnou dobu trávit se svými rodiči.

A když je při takové příležitosti dobré jídlo a pití, pak to rozhodně není na škodu. Vánoce jsou to přece největší svátky v roce,“ konstatoval Vojtko závěrem.