Nově ho můžeme vidět například ve filmech Svatba na bitevním poli nebo Anglické jahody. Smích rozdává i v komických rolích v Divadle Broadway. Jemu samotnému však do smíchu rozhodně není, když musí vymýšlet dárky pro své blízké. A po zkušenostech, které má, už se o to ani nepokouší.

„Do dneška vzpomínám, jak jsem manželce kdysi koupil napařovací hrnec. Bylo to tehdy velice žádané zboží, kolegyně o něm mluvily jako o zázraku, a nebyl ani nijak levný. Ženu by ale v životě nenapadlo, že takovou věc donesu domů, a tak si ho koupila taky. No, a pod stromečkem se sešly dva. Tehdy jsem to navíc schytal i za to, že se, když kupuji takové věci, neporadím,“ konstatoval trpce Jan Kuželka.

Po napařovacím hrnci ženě daroval kozačky

„Následující rok jsem to chtěl vylepšit a koupil jsem ženě moc krásné módní kozačky. Do dneška si pamatuji, jak si v nich jednou v zimě někam vyšla a venku začalo sněžit. Když si je ale pak doma sundala, naprosto jsem se zděsil.

Měla úplně rudé, krvavé nohy, myslel jsem si, že se jí něco stalo. Naštěstí to nic nebylo, zavinila to jen podšívka. Ta totiž byla červená a pouštěla. Reklamaci nám ale neuznali, protože boty prý nebyly určeny do vody,“ prozradil herec se smíchem.

„Řekl jsem si dost, od té doby dávám ženě i dceři před Vánocemi obálku a je po starostech. Vím, že to není nic nápaditého, ale já mám podmínku, že si dají věc, kterou si koupily, pod stromeček a já budu dělat překvapeného. Tento sytém doporučuji. Skvěle funguje a všichni jsou navýsost spokojeni,“ dodal Kuželka.