Skříně na doutníky mají zajištěnou ideální teplotu a vlhkost vzduchu díky svému řídícímu centru.

Vlevo: skříňový humidor s nakloněnými policemi, aby bylo na doutníkc dobře vidět, vpravo: ořezávač na doutníky a zápalky - speciálně na doutníky..: Vlevo: skříň s nakloněnými policemi, aby bylo na doutníky dobře vidět, vpravo: ořezávač na doutníky a speciální zápalky na doutníky.foto: edoutniky.cz, novinky.cz

Za pomoci výsuvného regálu si můžete doutníky před vytažením prohlédnout a rozhodnout se pro ten, na který máte zrovna chuť nebo nabídnout hostovi, aby si sám vybral.

Doutník si svoji vůni a čerstvost uchová jen v přesné vlhkosti

Kvalita vzduchu ve skladovacím prostoru je nejdůležitější. Ve skříni se vzduch neustále obnovuje - zabezpečována je asi 70% relativní vlhkost vzduchu.

Prosklený mahagonový humidor na 50 doutníků obsahuje i hydrometr a zvlhčovač. Vyjde cca na 4000 Kč..: Prosklený mahagonový humidor (dřevěná kazeta či skříňka) na 50 doutníků obsahuje i hydrometr a zvlhčovač. Vyjde cca na 4000 Kč.foto: Davidoff

Vnitřní stěny jsou vyrobeny z ušlechtilé oceli nebo z hliníku a stabilizují tak klima, spotřeba energie je díky izolaci na co nejnižší možné úrovni. Dveře jsou vyrobeny z kouřového skla a chrání proti UV záření, které by na kvalitu doutníků nemělo dobrý vliv. Vzduch musí být také odfiltrován od škodlivin, tak, aby cizí pachy na jeho chuť neměly vliv.

Popelník na doutník - tenhle stojí cca 800 Kč..: Popelník na doutník (800 Kč)foto: Blomus

Skříně se vyrábějí v mnoha různých provedeních a v zajímavých barevných variantách, trendy je třeba bleděmodrá v kombinaci s kakaově hnědou. Nejčastěji ale tyto skříně seženete v klasickém - masivním dřevěném provedení. Orientačně vyjdou cca na 4 - 25 000 Kč.

Levnější variantou je humidor

Humidor, dřevěná kazeta či skříňka také dobře slouží jako úschovna na doutníky. Tato kazetka bývá vybavena vlhkoměrem a zvlhčovačem pro uchování optimální vlhkosti.

Pěkné kožené pouzdro na doutníky pořídíte za cenu cca od 500 do 800 Kč..: Pěkné kožené pouzdro na doutníky pořídíte za cenu od 500 do 800 Kč.foto: doutniky.cz

K výrobě se používá nejčastěji dřevo ze "španělského cedru" , použitím tohoto speciálního dřeva se stabilizuje vlhkost v humidoru - tento druh totiž absorbuje přebytečnou vlhkost a chrání před plísněmi. Humidor můžete dnes pořídit nejen ze dřeva ale i z plastu, kovu nebo skla. Radost uděláte i cestovním humidorem z kůže.