Více než 3, 6 miliónu Angličanů se v úterý přihlásilo na své účty do různých internetových obchodů. Celková úterní útrata zní až neuvěřitelně - 53 miliónů liber (cca 1,93 miliardy korun).

Většina prodejců vyhlásila velké vánoční internetové slevy a na to Angličané slyší. Zvláště když některé internetové obchody šly s cenami dolů až o 70 procent. Internetové nákupy se tak staly ve vánočních obchodech velmi významným hráčem, který si prodejci nemohou dovolit ignorovat.

Velká Británie informuje o tom, že útrata prostřednictvím internetových obchodů se od loňského roku více než zdvojnásobila.

Od čtvrtka začnou povánoční výprodeje

Ve čtvrtek čeká Anglii další fáze nákupního šílenství. Tentokrát ovšem zasáhne kamenné obchody a půjde o první povánoční slevy. Své dveře slevuchtivým zákazníkům otevřely nákupní domy jako Selfridges, Woolworths, Currys, Argos či PC World.

Zákazníci mohou narazit na slevy ve výši až 75 procent, přičemž nejvíce zlevněným sektorem bude zřejmě dámské oblečení.

Předseda Britského prodejního konsorcia Kevin Hawkins uvedl, že slevy dále silně zasáhnou veškeré oblečení, nábytek a bílé zboží. "Vše záleží na tom, kolik toho zbylo prodejcům na skladech po vánočních prodejích. Letos to vypadá, že jim zůstalo o něco více, než by jim bylo zcela příjemné," informoval Hawkins.