"Slíbil jsem v létě dětem, že se letos před rozbalováním dárků svezeme na sáňkách v centru Prahy. Napadlo mě, že bych si na to mohl i vsadit," líčí své pohnutky otec dvou malých dětí, který si na tuto individuální sázku vsadil dva tisíce korun. Bookmakeři Tipsportu mu vypsali kurz 25:1. Bude-li tedy sázka úspěšná, může se sázkař radovat z výplaty 50 000 korun.

"Relativně vysoký kurz, kterým jsme ohodnotili tuto sázku, vychází nejen z dostupných meteorologických prognóz, ale také ze statistických údajů Českého hydrometeorologického ústavu posledních několika let. Svou roli při stanovení kursu samozřejmě hrála zkušenost našich bookmakerů s vypisováním kursů na tak netradiční sázky," uvedl mluvčí sázkové kanceláře Tipsport Lubomír Ježek.

Nejde však rozhodně o první individuální sázku, která prosákla do médií. Známá je jistě sázka pěti tisíc korun, kdy jeden student věřil tomu, že Vratné lahve překonají v kinech divácký rekord, to se ale bohužel nestalo. Další sázkař si v loňském roce vsadil, že se do konce roku 2007 na Kubě uskuteční demokratické volby. Příliš času mu pro úspěšný konec sázky již nezbývá.