Podle britského serveru Daily Mail uvedl ve svém únorovém buletinu ředitel školy Peter Turner, že všechna přání, která ve škole najde, budou zabavena. „Věříme, že s podobnými projevy lásky by děti měly počkat, dokud nejsou dostatečně citově zralé a chápou společenskou závažnost tohoto kroku,“ citoval server ředitele. Rodiny, které valentýnskou tradici podporují prý mají svá přání doručit poštou nebo osobně.

Rodiče souhlasí

S novým pravidlem souhlasí i někteří rodiče, například matka devítiletých dvojčat Harriet a Olivie. „Děti v tomto věku by opravdu neměly myslet na Valentýna, ale raději se soustředit na své povinnosti ve škole.“ Dodala ještě, že děti, které nedostanou valentýnku jsou zbytečně zklamané. Najde se ale i opačný názor, který tvrdí, že trocha neškodné dětské zábavy nemůže nikomu ublížit a školáci si prostě jen také chtějí dělat radost tak jako jejich rodiče.

Doufejme, že pro žáky somersetské školy se tak posílání přáníček alespoň stane o něco přitažlivějším a výjimečnějším a ne, že na přání ředitele přestanou myslet.