Únorová oslava zamilovanosti vyhovuje 22 % mužů, kteří míní, že Valentýn je pro oslavu lásky vhodný termín. Ženám se jako důvod k oslavě více líbí výročí seznámení. Více než polovina lidí (54 %) se však domnívá, že láska by se neměla řídit dnem v kalendáři nebo časem. Naopak, měla by se slavit kdykoli a nejlépe pořád, celý rok a ne jen v konkrétní den.

Letos Valentýna oslaví 39 % populace nad 15 let, polovina všech zadaných. Oslavy plánují zejména respondenti do 29 let. Ti, kdo oslavu plánují (z vlastní vůle, nebo aby udělali radost partnerovi, což je případ mužů), půjdou do restaurace, udělají si romantiku doma, muži koupí květiny, dámy zase čokoládu.

Valentýnky, zamilovaná přáníčka, pošle nebo daruje 7 % lidí, kteří se na ně podepíší. Tajné valentýnky v minulosti nedostalo ani neposlalo 67 % dotázaných a nechystají se to měnit.

O svátku zamilovaných mají větší povědomost ženy

Není velkým překvapením, že vyšší povědomí o svátku zamilovaných mají ženy (85 %). Ať už jde o svátek jako takový, jeho patrona a nebo o den, kdy se „zamilovanost“ oslavuje. Velká část populace si myslí, že svátek má ryze komerční základy („komerční tah firem pro zvýšení prodeje blbostí“, „marketingový trik, květiny nešly na odbyt“ apod.).

Třetina lidí se domnívá, že je hezké, že zamilovaní mají svůj svátek, a není důležité, kde má původ.