Předně nesmíte zapomenout respektovat typ pleti, barvu vlasů a očí. Není pravda, že v růžové vypadají pěkně jen průsvitné blondýny, právě naopak.

Existuje neuvěřitelně široká paleta odstínů červené a růžové barvy. Nevybírejte tedy samoúčelně „valentýnské“ oblečení, ale to, které je přesně pro vás.

Vyjdeme-li z rozdělení do čtyř kategorií podle jednotlivých ročních období, je barevná typologie následující. Jarní typ ženy, tedy světlé s modrýma očima a blond vlasy by měly volit korálově a ohnivě jasnou červenou. Z růžových jim nejlépe padne ta s lososovým nádechem.

Letní typ ženy má tmavší blond vlasy a podtóny šedé, které někdy přecházejí až do světle hnědé barvy. Oči jsou šedé, do zelena nebo oříškově hnědé. Pro takové ženy se hodí malinová a vínově červená, starorůžová, šedorůžová a celkově jemné odstíny.

Podzimní typ odpovídá barvám padajícího listí, má vlasy v nejrůznějších tónech rezavé a červené a oči hnědé nebo zelené. Pro ně se hodí měděná barva, granátová a hnědočervené odstíny. Z růžových by měly tyto ženy volit hnědavé odstíny růžové.

Chladný zimní typ má černé nebo tmavě hnědé vlasy a ledově modré nebo chladně hnědé oči. Hodí se pro něj tvrdé studené tóny červené, přecházející až do modra a výrazné růžové, jako je klasická jedovatá pink nebo fuchsiová.

S takovým modelem potom můžete počítat i pro další příležitosti a ne jen čekat na další valentýnskou večeři. Navíc si ji budete moci užít, aniž byste se ve slavnostních šatech cítila trochu nesvá.

Svůj model nezapomeňte doladit stylovými doplňky.