Hlavní obsah
Vítězslav Jonáš Foto: Luboš Pavlíček, ČTK

Vítězslav Jonáš

Člen občanských demokratů Vítězslav Jonáš od roku 2006 do roku 2012 zasedal v horní komoře Parlamentu. Před tím působil jako starosta Dukovan. Šest let také zastupoval Vysočinu.

Vítězslav Jonáš Foto: Luboš Pavlíček, ČTK
Vítězslav Jonáš

Někdejší starosta Dukovan se narodil 27. května 1955 v Moravském Krumlově. Vystudoval Střední průmyslovou školu strojní v Třebíči a nastoupil do ČKD Blansko, kde pracoval na výstavbě Dalešické přehrady.

Poté se živil jako dílenský plánovač v Juranových závodech a následně se stal vedoucím pracovníkem ve Škodě Praha. V roce 1990 se stal starostou obce Dukovany. Na tomto postu strávil šestnáct let.

Jako starosta v minulosti například projevil snahu o zařazení Dukovan z Vysočiny pod Jihomoravský kraj. Důvodem byl zisk silnější pozice pro město. Nakonec se mu to však nepovedlo.

Pozici starosty opustil v roce 2006, kdy byl zvolen senátorem. V letech 2002-2008 byl členem zastupitelstva Vysočiny. V roce 2012 se mu nepodařilo mandát obhájit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků