Hlavní obsah
PhDr. Robin Böhnisch Foto: Poslanecká sněmovna ČR, Novinky

Robin Böhnisch

Robin Böhnisch je vystudovaný pedagog. Poté, co rozšířil řady sociálních demokratů, zastával množství stranických pozic na regionální úrovni. Od roku 2003 do roku 2017 zasedal v Poslanecké sněmovně. Od ledna 2018 je šéfem Krkonošského národního parku (KRNAP).

PhDr. Robin Böhnisch Foto: Poslanecká sněmovna ČR, Novinky
Robin Böhnisch

Narodil se 23. listopadu roku 1976 ve Vrchlabí. V roce 2001 dokončil studium oboru biologie - občanská výchova na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové. V roce 2005 absolvoval rigorózní řízení na Univerzitě Karlově v oboru didaktika biologie.

V roce 1998 vstoupil Robin Böhnisch do ČSSD. Za ně následně působil jako předseda Místní organizace ČSSD Mladé Buky, místopředseda a následně předseda Okresního výkonného výboru ČSSD Trutnov a jako místopředseda Krajského výkonného výboru ČSSD Královéhradeckého kraje. Rovněž v letech 2002 až 2006 zasedal v zastupitelstvu obce Mladé Buky.

V roce 2003 se po rezignaci poslance Rusnoka stal novým členem dolní komory Parlamentu České republiky. Do Sněmovny byl opětovně zvolen v roce 2006 a 2010.

V prosinci 2017 byl s účinností od ledna 2018 Böhnisch jmenován novým šéfem KRNAP.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků