Hlavní obsah
Norman Eisen Foto: Profimedia.cz

Norman Eisen

Norman Eisen často hovoří o svém blízkém vztahu ke střední Evropě. Sám má kořeny v Československu. Po letech strávených v roli Obamova poradce pro etiku byl v letech 2010 až 2014 velvyslancem USA v České republice.

Norman Eisen Foto: Profimedia.cz
Norman Eisen

Eisen se narodil 11. listopadu 1960 ve Spojených státech, jeho matka pochází z bývalého Československa, otec se narodil v Polsku. Vystudoval dvě prestižní americké vysoké školy: Brownovu univerzitu a Harvardovu univerzitu, kde studoval práva společně s Barackem Obamou. Jemu také až do svého jmenování velvyslancem dělal poradce pro etiku.

Ještě předtím působil sedmnáct let jako partner ve washingtonské právní firmě Zuckerberg Spaeder. Také se podílel na založení organizace Občané pro zodpovědnost a etiku ve Washingtonu, jejíž hlavní činností je kontrola vlády.

Na konci roku 2010 jej Barack Obama dosadil na místo velvyslance v Praze, které bylo téměř dva roky neobsazené. Obama tak učinil poněkud rozporuplným jednáním, když využil období, kdy Kongres, který obvykle jmenuje vysoké úředníky, v původním složení končí, zatímco nový ještě nezasedal a jmenoval diplomata sám.

Eisen ve své funkci velvyslance skončil 12. srpna 2014.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků