Hlavní obsah
Mgr. Lubomír Volný Foto: koláž Novinky s použitím www.psp.cz

Lubomír Volný

Vystudovaný učitel, podnikatel a bývalý sportovec zasedal od podzimu 2017 v Poslanecké sněmovně za hnutí SPD Tomia Okamury. V Moravskoslezském kraji je také členem krajského zastupitelstva. Jako podnikatel byl nařčen z toho, že vydělává na byznysu s chudobou. V roce 2019 se rozhodl z hnutí SPD vystoupit.

Mgr. Lubomír Volný Foto: koláž Novinky s použitím www.psp.cz
Lubomír Volný

Lubomír Volný se narodil 3. července 1973. V Ostravě, kde v současnosti žije, vystudoval Pedagogickou fakultu.

Byl členem SPD a předsedou moravskoslezské organizace hnutí. V roce 2016 byl zvolen na společné kandidátce SPD a SPO do zastupitelstva Moravskoslezského kraje. V kraji působí ve výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost a ve výboru pro tělovýchovu a sport.

Během voleb do Poslanecké sněmovny kandidoval jako lídr hnutí SPD v kraji a mandát získal. Ve Sněmovně byl místopředsedou výboru pro evropské záležitosti.

Poté, co se dostal do Sněmovny na kandidátce hnutí SPD, začala se média zajímat o jeho podnikání. V Ostravě skoupil domy a pronajímá je sociálně slabým za výrazně vyšší částky, než je v místě běžné, některá média jej kvůli tomu označila za obchodníka s chudobou.

Dne 15. března 2019 vystoupil Volný s dalšími dvěma členy (Bojko, Nevludová) z SPD poté, co stranu otevřeně kritizoval na svém facebookovém účtu. Původně plánoval že bude kandidovat proti Tomiu Okamurovi na předsedu SPD, ale nakonec ze strany odešel a založil stranu Jednotní - Alternativa pro Patrioty.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků