Hlavní obsah
Ing. Ladislav Skopal Foto: Poslanecká sněmovna ČR, Novinky

Ladislav Skopal

Jihomoravský politik ČSSD Ladislav Skopal patřil mezi ostřílené poslance, mandát od roku 1996 obhájil čtyřikrát. Osudným se mu staly až předčasné volby v roce 2013.

Ing. Ladislav Skopal Foto: Poslanecká sněmovna ČR, Novinky
Ladislav Skopal

Ladislav Skopal se narodil 25. září 1958. Vystudoval Vysokou školu zemědělskou - obor provoz a ekonomika zemědělství. Je ženatý, má dva syny a mezi jeho zájmy patří četba a cestování.

Od roku 1993 do roku 2010 byl zastupitelem obce Dobšice.

V roce 1996 byl poprvé zvolen poslancem. Následně byl schopen svůj mandát čtyřikrát obhájit. Ve Sněmovně tak zasedal víc než sedmnáct let. V roce 2008 se pokoušel dostat i do Senátu, ale nebyl úspěšný.

Ve svém posledním volebním období byl členem organizačního, ověřovatelem volebního a místopředsedou zemědělského výboru. Společně s dalšími poslanci za ČSSD předložil návrh zákona o celostátním referendu. Rovněž byl členem Dozorčí rady Státního zemědělského intervenčního fondu a Dozorčí rady Vinařského fondu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků