Hlavní obsah
Karel Šebek Foto: René Volfík, ČTK

Karel Šebek

Vystudovaný elektrotechnik, bývalý starosta obce Neveklov a otec čtyř dětí uspěl jako kandidát ODS v senátních volbách v roce 2006. V Senátu zůstal po jedno volební období. Vedle senátorského a starostovského křesla také získal post zastupitele Středočeského kraje, kde zasedal mezi lety 2004 až 2008. V lednu 2015 zemřel.

Karel Šebek Foto: René Volfík, ČTK
Karel Šebek

Karel Šebek se narodil 11. října 1951 v Benešově u Prahy. Vystudoval Střední průmyslovou školu elektrotechnickou v Kutné hoře. Po maturitě strávil dva roky ve vojenské službě, posléze vystřídal řadu zaměstnání, mimo jiné telekomunikační montáže a automatizace vodovodů.

Během revolučního roku 1989 se podílel na vzniku Občanského fóra v Neveklově. Do politiky vstoupil o rok později, kdy byl zvolen městským zastupitelem. V roce 2000 se stal starostou Neveklova. Ve funkci vydržel až do roku 2010. Mezi lety 2004 a 2008 byl členem zastupitelstva Středočeského kraje, zasedal ve výboru pro vzdělaní a zaměstnanost.

Na podzim 2006 uspěl ve volbách do Senátu. Z řečniště kritizoval zejména projekt státních maturit, který je podle něj scestný. Preferoval také zachování státního vlastnictví energetických zdrojů. Na ideové konferenci ODS v roce 2008 varoval před privatizací firmy ČEZ.

V roce 2012 obhajoval svůj mandát, který získal za Benešovský obvod. V těsném souboji jej v druhém kole porazil protikandidát za TOP+STAN Luděk Jeništa.

Zemřel po boji s vážnou nemocí 29. ledna 2015.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků