Hlavní obsah
Hana Doupovcová na snímku z roku 2008. Foto: Právo

Hana Doupovcová

Bývalá místostarostka Uherského Hradiště dodnes působí v místním zastupitelstvu. Do roku 2012 působila v zastupitelstvu Zlínského kraje a v minulosti dělala také asistentku bývalému předsedovi Sněmovny Miloslavu Vlčkovi. Mezi lety 2008 až 2014 byla členkou Senátu.

Hana Doupovcová na snímku z roku 2008. Foto: Právo
Hana Doupovcová

Doupovcová se narodila 2. července 1959 v Uherském Hradišti a vystudovala Fakultu potravinářské a biochemické technologie na VŠCHT v Praze. V roce 1983 nastoupila do Okresní hygienické stanice v Uherském Hradišti, kde setrvala dvacet let. Vedla úsek mikrobiologie vod a potravin a oddělení hygienických laboratoří.

Od roku 1998 je Doupovcová za ČSSD členkou zastupitelstva Uherského Hradiště, kde v letech 2002 - 2006 působila jako místostarostka. Poté dělala asistentku předsedovi Poslanecké sněmovny Miloslavu Vlčkovi.

Senátorkou byla zvolena v Uherském Hradišti v roce 2008, kdy se též stala zastupitelkou Zlínského kraje. V horní komoře zastávala pozici místopředsedkyně volební komise a zasedala ve výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice, ve Stálé komisi Senátu pro rozvoj venkova a Stálé delegaci Parlamentu České republiky do Parlamentního shromáždění Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě.

V krajském zastupitelstvu i v Senátu zůstala po jedno volební období. Zastupitelský mandát jí vypršel v roce 2012, senátorský o dva roky později.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků