Hlavní obsah
Dominik Feri Foto: Novinky

Dominik Feri v roce 2014 vstoupil do Teplického zastupitelstva a stal se tak v osmnácti letech nejmladším radním v České republice. Od roku 2015 je členem TOP 09. Ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2017 se, ve svých 21 letech, stal nejmladším poslancem v ČR.

Dominik Feri Foto: Novinky
Dominik Feri

Feri se narodil 11. července 1996 v Kadani. Jeho matka je z Čech, otec má předky v Etiopii. Od svého dětství žije na Teplicku, kde mezi lety 2007 a 2015 studoval na Gymnáziu Teplice. Od roku 2015 studuje na Právnické fakultě Univerzity Karlovy.

S přáteli se zasadil o vznik kulturního projektu Platforma B, v jehož rámci se pořádaly besedy, kulturní akce a festivaly pro mladé lidi. V médiích je známý převážně pro svůj exotický vzhled a afro účes, elegantní styl oblékání a brzké zapojení do politiky.

V roce 2014 kandidoval do teplického zastupitelstva jako nezávislý na kandidátce TOP 09, ale neuspěl. Získal však dostatek hlasů a stal se prvním náhradníkem. To mu umožnilo cestu do zastupitelstva, když odstoupil lídr kandidátky Petr Měsíc. Sedmého listopadu 2014 se tak stal jedním z devíti členů městské rady v čele s Jaroslavem Kuberou a současně ve svých 18 letech nejmladším radním v ČR.

V květnu 2015 vstoupil do TOP 09, když si ho Karel Schwarzenberg vybral za svého poradce.

V krajských volbách v roce 2016 kandidoval do zastupitelstva Ústeckého kraje na posledním místě za TOP 09, ale neuspěl.

Ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2017 kandidoval na posledním místě za TOP 09 v Praze. S počtem 15 003 preferenčních hlasů se dostal na druhé místo kandidátky a ve svých 21 letech získal titul nejmladšího poslance v ČR.

Feri se dlouhodobě věnuje popularizaci politiky převážně mezi mladými lidmi. Na svém facebookovém profilu má téměř sto tisíc sledujících. V roce 2016 se sám v médiích označil za „korunovaného sluníčkáře“ a podpořil přijímaní uprchlíků, kteří potřebují ochranu. S potencionálními násilníky mezi nimi by však jednal nekompromisně. Je proti vystoupení České republiky z NATO.

Německý týdeník Die Welt zařadil Feriho mezi jedenáct úspěšných a nadějných proevropských politiků.

Ve volném čase se věnuje fotografování, jazzu, poezii a rád cestuje po republice.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků