Hlavní obsah

Tisíce mrtvých krav hnijí na brazilské pláži, obyvatele trápí neuvěřitelný zápach

Brazilský přístav Vila do Conde ve městě Barcarena zaplavil neskutečný zápach. Před týdnem tam totiž ztroskotala loď převážející dobytek a od té doby hnijí na pobřeží tisíce těl mrtvých krav, informovala agentura Reuters.

Tisíce mrtvých krav hnijí na brazilské pláži, obyvatele trápí neuvěřitelný zápach

Libanonská loď, která přepravovala pět tisíc kusů hovězího dobytka a 750 tun ropy, se potopila u pobřeží brazilského státu Para 6. října. Pár desítek kusů zvířat havárii přežilo, valná většina se ale utopila. Rozkládající se těla tlejí už týden v přístavu, aniž by byla přijata jakákoliv hygienická opatření.

„Je to chaos. Nikdo nemůže vydržet doma kvůli smradu z mršin vyplavených na pláži,“ popsala jedna z místních obyvatelek Cleide Monteirová. „Ti, kteří žijí u pobřeží, museli opustit pohodlí svých domovů, protože nemohli spát, a museli odejít k příbuzným,“ dodal rybář Rosemiro Brito.

Kvůli nehodě byly uzavřeny tři pláže a přístavní molo. Kromě toho z lodi vytekla ropa, která pokryla rybářské sítě a komplikuje tak práci rybářům.

Společnosti, které mají následky ztroskotání odstranit, zveřejnily plán prací. Odklizení zdechlin z pláží podle jejich odhadů potrvá 40 dnů a vyjde v přepočtu na necelý milión korun.

Příčinu havárie zkoumá místní policie a přístavní úřady. Všech 28 členů posádky se zachránilo. Úřady jim odebraly pasy a soud je poslal do vazby.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků