Hlavní obsah
Ski Klobouk Foto: Renáta Polišenská

Ve druhé etapě Vuelty triumfoval Perez

Španělský cyklista Luis Perez zvítězil ve druhém dějství Vuelty, jejíž trasa vedla z Gijónu do Cangasu de Onis a měřila 148 kilometrů. Španěl získal svůj první etapový vavřín v profesionální kariéře, když ve spurtu odsunul na druhé místo svého krajana Carlose Sastreho.

Ski Klobouk Foto: Renáta Polišenská
Ve druhé etapě Vuelty triumfoval Perez

Žlutého trikotu vedoucího jezdce se zmocnil Španěl Joaquin Rodriguez, který z něj svlékl krajana Igora Gonzaleze de Galdeana. Etapa nebyla dlouhá, ale patřila k náročnějším, protože peloton čekala hned tři stoupání, a to ve vzestupném pořadí.

Na desátém kilometru absolvoval první, řazené do třetí kategorie, po dalších čtyřiceti kilometrech následoval táhlý kopec druhé kategorie a na závěr, necelých dvacet kilometrů před cílem, čekalo cyklisty nejnáročnější stoupání na Alto Mirado del Fito o délce devíti kilometrů s převýšením 6,3 procenta.

Španěl Joan Horrach získal první vrchařskou prémii ve spurtu čtyř uprchlíků, kteří se od pelotonu odpoutali až na prvním stoupání. K trháku ale nasadili jen kvůli prémii.

Jezdci týmu ONCE zlikvidovali trhák

První pokus odtrhnout se od pelotonu doopravdy podnikla o chvíli později skupina dvanácti cyklistů, kteří sice měli rychlost, ale nedokázali se sehrát a spolupracovat. Úspěšná byla až čtveřice vedená Italem Cristianem Pepolim, která si vybudovala postupně až dvouminutový náskok.

Jejich únik skončil padesát kilometrů před cílem v ulicích Vilaviciosy. Na dostižení trojice uprchlíků měli největší podíl jezdci stáje ONCE, jejíž dres obléká Gonzalez.

Právě ti nasadili tempo, které peloton roztrhalo na dvě poloviny. Pět kilometrů před cílem se od čelní skupiny odpoutali Perez se Sastrem a rozdali si to o etapový vavřín.

Vuelta - 2. etapa
Gijonu - Cangas de Onis, 148 km
1. Perez3:27:32
2. Sastre
3. Valverde (Šp.)+ 14
4. Perdiguero (Šp.)
5. Rodriguez (Šp.)
6. Etxebarría (Šp.)
7. Sinkewitz (Něm.)
8. Astarloa (Šp.)
9. Frigo (It.)
10. G. Gonzalez (Šp.)
...
70. Hruška (ČR)+ 4:12
111. Svorada (ČR)+ 11:14

Průběžné pořadí:
1. Rodriguez (Šp.)3:59:47
2. I. Gonzalez (Šp.)
3. Nozal (Šp.)+ 1
4. Serrano (Šp.)
5. Beltran (Šp.)+ 11
6. Heras (Šp.)
7. A. Osa (Šp.)+ 25
8. U. Osa (Šp.)
9. Mancebo (Šp.)
10. Mercado (Šp.)
...
54. Hruška (ČR)+ 3:58
118. Svorada (ČR)+ 12:03
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků