US Open: Novák do 3. kola, Štěpánka čeká Hewitt

NEW YORK

Český tenista Jiří Novák poprvé v kariéře porazil Američana Jana-Michaela Gambilla a postoupil do 3. kola grandslamového US Open v New Yorku. O postup do osmifinále se Novák utká s marockým tenistou Younesem El Aynaouim. Velký den má před sebou Radek Štěpánek, kterého dnes ve dvorci Louise Armstronga čeká 6. nasazený Australan Lleyton Hewitt.

Z vernisáže minulého ročníku soutěže

Desátý nasazený Novák sice s Američanem Gambillem v předešlých třech vzájemných zápasech na turnajích ATP Tour neuhrál ani set, ale tentokrát soupeře k ničemu nepustil a po dvou hodinách a třech minutách hry zvítězil třikrát 6:4. Minimálně do třetího kola US Open sedmadvacetiletý český hráč postoupil popáté za sebou.

Štěpánka čeká v posledním letošním grandslamu podstatně těžší soupeř. Naposledy se spolu střetli letos na Australian Open, kde Štěpánek prohrál v utkání třetího kola 0:3 na sety a dostal na závěr kanára.