Seattle zlomil Bryantovo kouzlo

NEW YORK

Kanonýr Los Angeles Lakers Kobe Bryant po svém pátečním galapředstavení, kdy 55 body vytvořil střelecký rekord sezóny, tentokrát neoslnil. V Seattlu dal jen 14 bodů a mistři NBA prohráli 98:119.

Střeleckou hvězdou večera byl domácí Ray Allen, autor 32 bodů. Sonics pomohl také návrat Rasharda Lewise z marodky, Lewis zaznamenal 24 bodů.

Pouhé dva večery po Bryantově velkolepé show přišlo zklamání, střelec šampiónů se nedostal ani na polovinu svého ligového průměru (30,4). "Je to těžké, každé utkání se vám nemůže podařit," kroutil hlavou Bryant, který si v první půli připsal pouhé tři body. V prvních čtyřiadvaceti minutách pátečního souboje s Washingtonem přitom získal 42 bodů... "Soupeř ho výborně bránil a znepříjemňoval mu život. Sonics ho prostě nepustili do zápasu," řekl kouč hostů Phil Jackson.

Indiana je v play-off

Basketbalisté Indiany si jako šestý celek NBA zajistili účast v play-off. Definitivní jistotu jim dalo nedělní vítězství 92:81 nad Phoenixem. Naopak z postupující osmičky vypadl Washington, neboť ztratil nadějně rozehraný zápas v Denveru a prohrál 88:72.

Díky příjezdu Michaela Jordana byla teprve podruhé v sezoně vyprodaná hala Pepsi Center, do níž se na poslední představení nestárnoucí legendy přišlo podívat 19.650 diváků. Takovou návštěvnost čtyři roky stará aréna nepamatuje.

Washington v poločase vedl 44:36, jenže pak na jeho střelce padla krize a Denver zápas otočil. Jordan dokončil zápas s 19 body a úspěšnost hostů dosáhla jen pětatřiceti procent. "Pořád jsme trefovali desku. Od půlky druhé čtvrtiny z nás totálně vyprchala energie, hráči měli úplně mrtvé nohy," postěžoval si trenér Wizards Doug Collins.

Raketový start Milwaukee

Na posledním místě zaručující postup do play-off vystřídalo washingtonský klub Milwaukee, které protrhlo sérii tří proher doma proti Miami. Domácí Bucks měli raketový nástup: v první části dali dvakrát tolik bodů co soupeř (36:18) a otěže už z rukou nepustili. Nejvíce body na konto vítězů přispěli Gary Payton (24) a Sam Cassell, jenž dal o jeden méně.

Magnetem nedělního programu byl duel nejlepšího týmu NBA v Minneapolis. Domácí Minnesota, pátá v Západní konferenci, ale domácí fanoušky zklamala prohrou 95:115. K neudržení byl v dallaském dresu zejména Dirk Nowitzki, který za každou minutu na hřišti dal bod: během 34 minut jich stihl 33. Zastínil tak domácí hvězdu Kevina Garnetta se 24 body.

"Všichni jsme si uvědomovali, že jde o důležitý zápas, ale oni nás postavili rychle na zem. Bylo to jako v boxu: párkrát nám dali ránu a my byli zbývajících 47 minut grogy," přirovnal tragický začátek trenér Minnesoty Flip Saunders.

4. Portland452762,5
5. Minnesota462961,3